73 відсотки українців – проти відкриття ринку землі

74% опитаних громадян вважають, що рішення про запровадження продажу земель сільськогосподарського призначення в Україні повинне прийматися на всеукраїнському референдумі.

Про це в ефірі Еспресо.TV розповів Любомир Мисів, заступник директора соціологічної групи “Рейтинг”

Згідно з опитуванням групи, лише 19% опитаних підтримують запровадження продажу землі сільськогосподарського призначення.

73% респондентів – проти цієї ініціативи, 8% – не визначилися.

Вищий рівень підтримки запровадження ринку землі серед молодших та заможніших респондентів, власників паю, які його самостійно обробляють. Втім і серед них противниками ринку є близько 60%.

Продаж землі сільськогосподарського призначення іноземцям підтримують лише 13% опитаних. Проти цього – 81% українців.

74% вважають, що рішення про запровадження продажу земель сільськогосподарського призначення, в Україні повинне прийматися на всеукраїнському референдумі. 17% – мають протилежну думку.

58% вважають, що землі сільськогосподарського призначення повинні бути у державній власності, за зразком Канади, чи Ізраїлю. 22% – не проти запровадження такої моделі ринку землі, як у Італії, де орні землі можуть продаватися, чи купуватися. 20% – не змогли обрати серед цих прикладів земельного ринку.

Основними перевагами запровадження продажу землі опитані вважають: власники землi можуть розпоряджатися нею на власний розсуд (26%); це сприятиме створенню нових робочих мiсць на селi (18%); продаж землi сприятиме iнвестицiям в Україну (14%); це дозволить отримати справедливу ринкову цiну на землю (13%); це дозволить фермерам брати кредити пiд заставу землi (13%).

Однак основними ризиками опитані вважають те, що земля може бути викуплена іноземцями (41%); власники паїв можуть бути обмануті при продажі землі (31%), на даний час запровадження ринку землі є небезпечним через недосконалість чинного законодавства (31%); зняття мораторію на продаж землі дозволить скупити її олігархам (23%).

Зазначимо, опитування проводилося протягом 28 вересня-1 жовтня метододом формалізованого інтерв’ю (face-to-face) серед 2 тис. респондентів, віком понад 18 років. Похибка складає не більше 2,2%.


Всього переглянуто: 573 266. Ця публікація: 11, 1 зараз.
Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

two + 15 =