Правозахисники закликають ухвалити закон про покарання за воєнні злочини

Верховна Рада має негайно ухвалити законопроект щодо покарання за воєнні злочини — для правильної кваліфікації справ за злочини проти людяності в національних судах.

Про це під час пресконференції “Розслідування фактів створення та функціонування таємної в’язниці “МДБ ДНР” в Донецьку” в Укрінформі заявила правозахисниця, представниця Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук.

“На шостому році війни у нас досі норма права не відповідає нормі життя. Ми говоримо про злочини проти людяності, але в Кримінальному кодексі немає відповідальності за злочини проти людяності. Однак, є ухвалений в першому читанні законопроект, який називають в народі “закон про воєнних злочинців” (законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення гармонізації кримінального законодавства з положеннями міжнародного права”- ред.)”, – зазначила вона.

Матвійчук заявила, що згаданий проект закону новостворена Верховна Рада має “негайно ухвалити — щоб дати можливість слідчим і судам правильно кваліфікувати ці злочини”.

Вона також зауважила, що в Україні необхідно створити єдиний координаційний центр щодо розслідування злочинів на окупованих територіях, до якого входили б представники різних органів державної влади, і який “відповідав би за збір (даних — ред.), аналіз і систематизацію всіх цих злочинів”.

Як повідомлялося раніше, законопроект №9438 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення гармонізації кримінального законодавства з положеннями міжнародного права” було зареєстровано в парламенті 20 грудня 2018 року.

Його метою є забезпечення криміналізації так званих основних злочинів відповідно до міжнародного права (геноцид, агресія, злочини проти людяності та воєнні злочини); забезпечення виконання міжнародних зобов’язань щодо запобігання безкарності зазначених злочинів; удосконалення правового режиму кримінальної відповідальності за катування.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *