Грандіозна подія: Україна на шляху до Єдиної Помісної Православної Церкви

Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет наголошує, що зняття з нього анафеми відкрило шлях до об’єднання церков у єдину Українську православну церкву, яка потім буде визнана Вселенським патріархом.

Про це він сказав на брифінгу у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Тобто тепер ми, архієреї всіх трьох церков, є законними, канонічними, і тепер можемо при нашій добрій волі об’єднатися вже в одну Українську православну церкву, яка буде потім визнана Вселенським патріархом і не тільки Вселенським патріархом», – зазначив він.

Він наголосив, що після цього рішення Синоду Вселенського патріархату архієреї Київського патріархату, автокефальної церкви і Московського патріархату зможуть об’єднатися.

«Тепер це рішення дає нам можливість об’єднатися з архієреями Московського патріархату, які захочуть об’єднатися з нами, з Автокефальної церквою», – підкреслив патріарх Філарет.

За його словами, рішенням Синоду визнаються дійсними таїнствами «не тільки після цього рішення, а і протягом всіх тих років, коли ми звершували таїнства, хрещення».

Як повідомлялося, Синод Вселенського патріархату 11 жовтня прийняв рішення надати Томос про автокефалію православній церкві в Україні.

Також Синод Вселенського патріархату зняв анафему з предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія, накладені Російською церквою.

Крім того, Синод визнав незаконною анексію Москвою Київської митрополії в 1686 році.

Україна має позитивне рішення Вселенського патріарха і Синоду про Єдину помісну православну церкву.

Про це повідомив Президент України Петро Порошенко у Twitter.

“Те, про що мріяли покоління українців та молилися сучасники – нарешті сталося: Україна отримала Томос. Це – перемога України, наша спільна перемога!” – написав він.

Порошенко привітав українських вірян: “Вітаю всіх українських вірян з цією грандіозною історичною подією та дякую всім за молитву та підтримку”.

ДОКУМЕНТ (переклад)

Вселенський Патріархат

Оголошення

Під головуванням Його Всесвятості, Вселенського Патріарха, Святий і Священний Синод зібрався на чергове засідання з 9 по 11 жовтня 2018 року для вивчення та обговорення питань порядку денного.

Священний Синод детально та тривалий час обговорював церковну справу України в присутності Його Преосвященства Архиєпископа Даниїла Памфільського та Його Преосвященства Єпископа Іларіона Едмонтонського, Патріарших Екзархів в Україні, та ухвалив після розширеного обговорення:

1) Підтвердити вже прийняте рішення про те, щоб Вселенський Патріархат приступив до надання автокефалії Церкві України.

2) Відновити станом на сьогоднішній день Ставропігію Вселенського Патріарха в Києві, одну з його багатьох Ставропігій в Україні, які завжди там існували.

3) Прийняти та розглянути прохання про апеляцію від Філарета Денисенка, Макарія Малетича та їх послідовників, які опинилися у схизмі не з догматичних причин, у відповідності до канонічних прерогатив Константинопольського патріарха отримувати такі звернення від ієрархів та інших священнослужителів з усіх Автокефальних Церков. Таким чином, згадані вище особи були канонічно поновлені у своєму єпископському або священицькому сані, також було відновлено сопричастя їхніх вірних з Церквою.

4) Скасувати зобов’язання Синодального листа 1686 року, виданого за обставин того часу, який надавав у порядку ікономії право Патріарху Московському висвячувати Київського митрополита, обраного собором духовенства та вірян його єпархії, який мав згадувати Вселенського Патріарха як свого Першоієрарха за будь-яким богослужінням, проголошуючи та підтверджуючи свою канонічну залежність від Матері-Церкви Константинополя.

5) Звернутися до всіх залучених сторін із закликом утримуватися від захоплення церков, монастирів та іншого майна, а також від будь-яких інших насильницьких дій та помсти, щоб перемагали мир і любов Христа.

Вселенський Патріархат, 11 жовтня 2018 року

Головний Секретаріат Святого і Священного Синоду

Фото: novynarnia.com

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

nineteen − 10 =