Лукашенко поступився “дармоїдам” (+фото)

Президент Білорусі Олександр Лукашенко наказав призупинити дію Декрету №3 “Про попередження соціального утриманства”, більш відомого як “закон про дармоїдів”.

“Упродовж березня, якщо потрібно, підкорегувати цей декрет. Але декрет відмінятися не буде”, – цитує прес-служба президента Білорусі слова Лукашенка.

Упродовж 2017 року штрафи, передбачені цим документом, виписувати не будуть. “Бацька” також підкреслив, що мета закону не економічна, а моральна – спонукати людей ходити на роботу.

“Контроль — за губернаторами і мером Мінська. У вас там мають бути ці списки дармоїдів, яких треба змусити працювати. А чесних людей не треба було чіпати взагалі”, – заявив Лукашенко.

Протести у Мінську, 17 лютого 2017

Народні протести

Масові народні протести проти цього декрету і “податку на дармоїдів” охопили Білорусь з середини лютого. Мітинги відбулися не лише в столиці, а й у провінційних містах. Очолити їх намагалася опозиція, але марно, акції відбуваються дуже стихійно.

Учасників протесту поліція не чіпала. На 25 березня скликали так званий “День волі”, і Лукашенко відступив.

“Влада погодилась переглянути документ”, – сказав на зустрічі з опозицією віце-спікер білоруського парламенту Болеслав Пірштук.

Суть закону

Декрет №3 “Про попередження соціального утриманства” передбачає, що громадяни, які не працюють 183 дні на рік і не реєструються як безробітні, мають сплатити збір – 780 білоруських рублів ($400) за 2 роки – 2015 і 2016. Податок мали б сплатити 470 тис громадян – майже кожен десятий білорус.

Однак платити люди масово відмовились, робота податкових і місцевих виконкомів виявилась заблокованою, адже чиновникам доводиться розбиратися з кожною справою дармоїдства окремо.

Фото Reuters

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fifteen − nine =