“Щупальця руского міра”: В’ятрович вбачає небезпеку в Булгакові, Висоцькому і Цої

Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович назвав письменника-киянина Михайла Булгакова, рок-музиканта Віктора Цоя й актора, поета і барда Володимира Висоцького “симпатичними, вишуканими та респектабельними” щупальцями “русского мира”. 

“І знову про «геть від Москви!». Не всі щупальця «руского міра» такі огидні й очевидні як совок і московська церква. Деякі більш симпатичні, вишукані та респектабельні, але не менш небезпечні. «Іроніясудьби», «восьмоємарта», булгакови, пугачови і навіть висоцькі і цої в руках Кремля – ефективні інструменти нагадування про єдиний культурний простір та інструменти його відтворення. А саме культура є фундаментом на якому кожен імперіалізм зводить храм своєї величі”, – написав В’ятрович у Фейсбуку (авторський правопис і стилістика збережені).

Нагадаємо, вчора, 25 січня, виповнилося 80 років з дня народження Володимира Висоцького – співака, поета і актора, творчість якого успішно пережила розпад СРСР – його вірші й пісні  знає напам’ять величезна кількість людей різного віку, в тому числі і в Україні.

“Я ненавижу сплетни в виде версий,
Червей сомненья, почестей иглу,
Или – когда все время против шерсти,
Или – когда железом по стеклу”.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

2 коментарі до ““Щупальця руского міра”: В’ятрович вбачає небезпеку в Булгакові, Висоцькому і Цої

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

seventeen + 3 =