Нова вулична армія? У Києві склали присягу “Національні дружини” (+відео)

У Києві склали присягу активісти нової громадської організації “Національні дружини”, яка є продовженням “Азовського руху” і фактично стає “вуличною армією” партії “Національний корпус”. Спочатку понад 600 “дружинників” в однаковій мілітарній формі зібралися на Майдані Незалежності, звідки урочистим маршем центральними вулицями столиці рушили до фортеці Косий капонір.

Там склали присягу на вірність і служіння українському народу. У Косому капонірі відбулося й освячення прапорів “Національних дружин” печаткою князя Святослава Хороброго. Церемонію проводив перший командир полку “АЗОВ”, народний депутат і лідер партії “Національний корпус” Андрій Білецький.

Прес-служба “Нацкорпусу” повідомляє, що “Національні дружини” вже рік щодня виходять на патрулювання вулиць міст України, щоб боротися проти нелегальних алкоточок, наркопритонів, незаконних гральних закладів та інших інструментів морального геноциду українців. Загалом метою цієї громадської організації називають забезпечення порядку на вулицях українських міст.

До лав цієї організації приймають колишніх учасників бойових дій, патріотичну молодь і небайдужих громадян, які поділяють прагнення покращити безпекову ситуацію в державі.

ГО “Національні дружини” не мають права на зброю, не мають права вимагати документи і загалом не є поліцейським або військовим об’єданням. “Дружинники” можуть робити громадський арешт, якщо є злочин, і загалом діятимуть у тісній координації з поліцією.

Якщо ж поліція закриває очі на правопорушення, дружинники діятимуть без спільної координації.

Хто фінансує ГО “Національні дружини”- невідомо, у “Нацкорпусі” відповідають, що “представники бізнесу”, за аналогією з іншими великими партіями.

У соцмережах деякі люди схвально сприймають нову ініціативу, мовляв, це сприятиме покращенню безпекової ситуації в державі, інші ж, навпаки, занепокоєні. Адже виникла нова організація, щось на зразок приватної армії, яка напрямки підпорядковується нардепу Білецькому, якого пов’язують з очільником МВС Арсеном Аваковим. І які політичні завдання вона виконуватиме – не зовсім зрозуміло.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

thirteen − 2 =