НАЗК скомпрометовано. Борців з корупцією самих звинуватили в корупції

Працівників Національного агентства з питань запобігання корупції викликали до Адміністрації Президента для інструктажу щодо оприлюднення висновків перевірки декларацій. Про це на брифінгу 14 листопада заявила директор департаменту фінансового контролю і моніторингу способу життя НАЗК Ганна Соломатіна. За її словами, вона вже подала заяву на звільнення.

За словами чиновниці, така зустріч відбулась у вересні цього року. Бесіду проводив високопосадовець, який зараз претендує на одну із ключових посад у майбутньому Державному бюро розслідувань. За словами пані Соломатіної, від членів НАЗК вимагали погоджувати з куратором із Адміністрації Президента всі результати перевірок електронних декларацій. Прізвище чиновника Соломатіна не назвала.

“НАЗК – не є самостійним органом, а повністю контрольований владою. Мене особисто з двома колегами викликав до Адміністрації Президента так званий куратор за НАЗК у вересні цього року і пропонував, щоб усі проекти рішень НАЗК спочатку розглядалися в АП, а потім вже на засіданнях НАЗК. Я відмовилася від таких пропозицій…

Суть у тому, що було по два висновки перевірки декларацій посадових осіб, одна – яка не порушувала вимог законодавства, інша – порушувала. Перед їхньою публікацією треба було узгоджувати, яку з них можна оприлюднити”, – заявила Соломатіна.

Керівник департаменту фінансового контролю НАЗК також звинуватила голову Нацагентства Наталію Корчак у фальсифікаціях перевірок електронних декларацій.

“Насправді e-декларування використовується для покривання чиновників, лояльних до влади, розправи над неугодними та з метою особистого збагачення голови НАЗК та членів НАЗК. Результати перевірок фальсифікуються так, як це потрібно керівництву НАЗК…

Голова і члени НАЗК займаються фальсифікацією результатів спеціальних та повних перевірок. Особисто я отримувала від голови НАЗК незаконні вказівки щодо повних перевірок окремих народних депутатів, щоб за результатами вони були “чесними” і “правдивими” в лапках, щоб не було порушень. Я відмовилася від цього”, – заявила Соломатіна.

“Після цього 25 вересня голова НАЗК одноосібно, без погодження із членами НАЗК, підписала незаконний наказ, яким віддала мій департамент підконтрольній, лояльній до себе людині. Відтоді усі документи мого департаменту мали бути завізовані цим “контролером”. Корчак незаконно зробила мій департамент підконтрольним своєму спільнику”, – сказала Соломатіна.

Прізвище чиновника, який проводив “інструктаж” в АП, і прізвища людей у спірних деклараціях вона не назвала. Натомість заявила, що передала всі дані до Генеральної прокуратури та Національного антикорупційного бюро, а також звернулася до народних депутатів.

У НАЗК звинувачення своєї співробітниці ще не коментували. У НАБУ заявили, що проводять розслідування за фактами можливої корупції в Національному агентстві з питань запобігання корупції.

Варто сказати, що в Адміністрації Президента працює один із претендентів на посаду очільника Державного бюро розслідувань – Олексій Горащенков. Він обіймає посаду першого заступника керівника Головного департаменту стратегічного планування та оперативного забезпечення Адміністрації Президента.

Нагадаємо, що функція Національного агентства з питань запобігання корупції – перевіряти електронні декларації на достовірність через офіційні державні реєстри. Єдиний реєстр електронних декларацій почав працювати восени 2016 року.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *