Кілером з Подолу є відомий чеченський бандит – ЗМІ

Чоловік, який намагався застрелити комбата Адама Осмаєва, може бути відомим пітерським бандитом Артуром Денісултановим-Курмакаєвим на прізвисько “Дінго”. Принаймні Олександр Дакар дуже схожий на відомого авторитета.

Замах на Подолі – далеко не перша поява Артура Денісултанова-Курмакаєва у кримінальних хроніках. Вперше уродженець чеченського Гудермеса Артур Денісултанов на прізвисько “Дінго” сів на 2 роки у Чечено-Інгуській АРСР у 1990 році за здирництво, однак через 2 роки вийшов за амністією.

Потім Денісултанов “прославився” у 1998 році, коли у Ленінградській області спробував викрасти гендиректора Колпінського харчового комбінату з метою викупу. Втім до рук бандитів потрапив лише водій директора. Його звільнили оперативники, а Денісултанов утік. Він сховався у Харкові, звідки його видали до Росії. Його батько Абдулла домігся його обміну на полоненого російського вояка. Дінго повернувся до Санкт-Петербурга, де його знову арештували 2000 року за викрадення директора Колпінського харчового комбінату. Того ж року його звільнили за амністією.

Артур Денісултанов став Курмакаєвим влітку 2001 року, коли одружився на сестрі відомого бізнесмена Кіяма Курмакаєва. Згодом він неодноразового змінював паспорти і взяв ім’я Цебро. Згодом Кіям Курмакаєв звернувся до поліції з заявою, що його зять привласнив гроші. Поліція відкрила справу за статтею “шахрайство”.

У 2002 році Денісултан-Курмакаєв дивним чином опинився в Німеччині, де попросив політичного притулку. Втім 2003 року його арештували в Аугсбурзі за вимагання грошей та шантаж.

Артур Денісултанов-Курмакаєв тимчасово зник з “радарів” до 2008 року, коли його арештували в Австрії за погрози колишньому бойовику і охоронцю президента Чечні Рамзана Кадирова Умару Ісраїлову. Останній звинувачував президента Чечні у викраденні людей і тортурах. На початку 2009 року Ісраїлова застрелили у Відні. Австрійська поліція арештувала Артура Денісултанова-Курмакаєва.

На допиті той розповів про список з 300 ворогів Кадирова. У ньому був і Умар Ісраїлов. Курмакаєв мав переконати Ісраїлова відкликати позов до Кадирова у Європейському суді з прав людини і повернутися до Чечні. Після відмови Ісраїлова Курмакаєв його вбив. Замість того, щоб засудити Курмакаєва, його вислали до Росії. Там він одразу відмовився від своїх свідчень у Відні проти Кадирова.

Востаннє про Курмакаєва писали у березні 2011 року. Одинцовський міський суд Московської області РФ засудив його на 8 років за крадіжку понад 7 млн рублів у коханки. Перед цим він два роки відсидів у СІЗО.

Як Артур Денісултанов-Курмакаєв став Дакаром Олександром Вінустовичем достеменно не відомо. Якимось чином він заволодів паспортом на ім’я Антіпова Олександра Вінтусовича.

Чоловік з таким ім’ям мешкав в Одесі, однак був убитий ще 2001 року. У 2016 році Артур Денісултанов-Курмакаєв, він же Антіпов Олександр Вінтусович, змінив прізвище на Дакар.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five × 4 =