Петро Порошенко: “Наш обов’язок – зробити все можливе, щоб українці й поляки ніколи більше не знали розбрату”

Президент Петро Порошенко під час робочого візиту до Польщі взяв участь у  відкритті Меморіалу пам’яті українців, які загинули від рук польських “батальйонів хлопських” та підрозділів Армії Крайової.

Церемонія відбулася в селі Сагринь Люблінського воєводства, де в березні 1944 року поляки вбили понад 800 українців, у тому числі більше 100 дітей.

Петро Порошенко зазначив: “Сьогодні ми тут, аби спільною молитвою вшанувати пам’ять сотень дітей, жінок, чоловіків, людей старшого віку, які загинули тільки за те, що вони називали себе українцями, за те, що вони ходили до іншої церкви. І разом з ними ми пам’ятаємо всіх, хто був невинно вбитий”.

Глава держави відзначив важливість відкриття Меморіалу: “Наш перший людський і християнський обов’язок пам’ятати про невинних жертв і зробити все можливе, щоб наші народи ніколи не знали  більше розбрату і протистоянь”.

“Я переконаний, що і в польському, і в українському суспільстві є достатньо мудрості аби зрозуміти, що будь-яке протистояння між нами послаблює нас саме тоді, коли перед обома нашими країнами постала спільна загроза зі Сходу, коли гібридна війна, розгорнута проти України, поширюється Кремлем на всю Європу”, – наводить слова президента його офіційний сайт.

Serge

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 + seventeen =