Гостомель: на вимогу громади депутатка відкликала “голос” за знищення лісу

У Гостомелі створено прецедент – депутатка місцевої ради Тетяна Шальман написала на ім’я селищного голови заяву, в якій просить відкликати голос “за” під час голосування за зміну цільового призначення земельної ділянки. Пояснила, що робить це на вимогу мешканців вулиці Черняхівського.

Йдеться про 1,2 гектара на вулиці Свято-Покровська (околиця Гостомеля). Лісовий масив перебуває в оренді приватного підприємства “Лакі”.

Нещодавно на сесії селищної ради було прийнято рішення про зміну цільового призначення цієї території.   Відтак рекреаційні ділянки переведені в іншу категорію – під будівництво висоток.

Провладна депутатська більшість, яку контролює колишній регіонал Юрій Прилипко, провела це питання дуже оперативно, без обговорення. Одному з опозиціонерів – депутату Юрію Марчуку, – який намагався розтлумачити своїм колегам, що не варто голосувати за цю пропозицію, мер не надавав слова, зупиняв його.

Ось відеосюжет про те, як мер блокує виступ Марчука:

 

А ось хто голосував за знищення лісу:

Чимало мешканців Гостомеля обурені вчинком депутатів, які пішли на такий “одобрямс”, віддавши на поталу зелену зону селища, перетворюючи його на бетонні джунглі.

А згодом селищем прокотилася новина – депутатка Тетяна Шальман, доцент кафедри реклами та зв’язків з громадськістю при КНУ, відкликала голос “за”. І змусили її це зробити виборці з вулиці Черняхівського.

Місцева мешканка Лариса Богданова пише у Фейсбуку:

” Жителі вулиці Черняхівського змусили свого депутата відкликати голос за рішення про зміну цільового призначення земельної ділянки ПП “Лакі”, отже, за вирубку дерев. Які чудові люди живуть на нашій вулиці. Ось приклад: якщо захотіти, то можна змусити депутата зважати на думку своїх виборців. І стає зрозуміло, що можна більше, аж до зміни влади..”.

“Український репортер” попросив прокоментувати ситуацію громадського активіста з Гостомеля Олександра Хижняка:

– Ми, жителі вулиці Черняхівського, дізнавшись, що наша депутака Тетяна Шальман проголосувала на сесії селищної ради всупереч нашому уявленню, дуже обурилися, – розповідає Олександр. – Усі ми – проти цієї забудови, проти вирубки лісу (а його тут взагалі залишилося майже нічого). Отож вулиця влаштувала зібрання, запросили на нього депутатку і попросили пояснити, чому так проголосувала.

– І якими ж були пояснення пані Тетяни?

-Абсолютно несерйозними. Мовляв, от їй сказали в архітектурі, спеціалісти в раді (не уточнювала – хто саме!), що “це для Гостомеля – найкраще, що можна зробити”, що “там взагалі росте не ліс, а є пустир”. Вона й повірила, проголосувала. Отака вона, наївна й хороша. Але ми поставили перед нею питання руба: чиї вона інтереси представляє в раді – абстрактних спеціалістів, яких не знає, чи – місцевих мешканців? Люди були дуже обурені, лаялися, сперечалися. Депутаці під тиском громади стало некомфортно і написала – добровільно! – заяву… Це не свідчить, шо ось яка вона, молодчина… Але показує, що є зв’язок громади з депутатом і ми можемо досягати своєї мети. Цей прецедент є дуже важливим. Думаю, в інших округах Гостомеля люди також мають згуртуватися і тиснути на своїх депутатів. А ті мають відкликати свої голоси. Гостомель мусить відновити цей ліс! Ще цікава деталь. Я побував на цій ділянці. Досить жахливо тут. Розповіді про те, що тут “пустир”, “смітник” не на пустому місці виникли –  фірма “Лакі” вже почала рубати ліс. Вже вирубано досить – соток 20-30 “зачищено” (повалено дерева), вже поставлено опори для буріння, очевидно, налаштовані легалізувати цю вирубку, знищувати дерева, будувати висотки.

-Громада має поспішати?

-Так.

Коментар громадського активіста Нікіти:

– Хотілося б, аби приклад мешканців вулиці Черняхівського було поширено в Гостомелі. Щоб кожен готосмельчанин усвідомив, що відбувається в рідному селищі, пропустивши це через себе, прийнявши рішення: він – за чи проти…  Думаю, якщо більшість замислиться про те, що чекає Гостомель, то позитивні зміни настануть. І у нас є шанс відстояти ліс.

Отже Гостомель пробуджується. Конкретна ситуація сколихнула громаду, люди повірили у свої сили. І поступово зникають розчарування, знову з’являються імпульси боротьби за демократію і справедливість.

Леонід ФРОСЕВИЧ

На фото: 2017 рік. Депутатка Тетяна Шальман під час сесії Готсомельської селищної ради

Фото “Українського репортера”

 

 

Like

Леонід Фросевич

Головний редактор “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *