Екс-міністра юстиції часів Януковича звільнили з-під арешту

Апеляційний суд Києва задовольнив скаргу адвоката екс-міністра юстиції Олександра Лавриновича та скасував рішення Печерського райсуду Києва про обрання йому запобіжного заходу у вигляді арешту на два місяці. Цим самим рішенням Лавриновича звільнили з-під варти в залі суду.

Прокуратура засудила таке рішення Апеляційного суду Києва і попереджає, що Лавринович може втекти. Екс-міністр запевнив, що не має наміру виїжджати за межі України, і виконуватиме всі зобов’язання, покладені на нього правоохоронними органами.

Нагадаємо, 15 вересня Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід колишньому міністру юстиції Олександру Лавриновичу у вигляді тримання під вартою терміном на 60 діб. Суддя Олеся Батрин оголосила, що рішення суду підлягає негайному виконанню після його оголошення.

Лавриновичу інкримінують ч.1 ст.109 Кримінального Кодексу України (Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), яка передбачає запобіжний захід лише у вигляді утримання під вартою.

Генеральна прокуратура звинувачує екс-президента Віктора Януковича та екс-міністра юстиції Олександра Лавриновича в тому, що 2010 року вони без дозволу парламенту змінили Конституцію, повернувши її редакцію 1996 року.

Нагадаємо, 30 вересня 2010 року Конституційний Суд під головуванням Анатолія Головіна у закритому режимі скасував політичну реформу 2004 року і повернув Конституцію 1996 року. Це розширило повноваження Президента, однак звузило роль Верховної Ради й уряду.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

four + 14 =