Головного редактора “Страна.ua” Ігоря Гужву затримали на хабарі. Вимагав гроші у нардепа – ГПУ (+відео, оновлюється)

Правоохоронці вчора увечері провели обшук в офісі інтернет-видання “Страна.ua” на вулиці Володимирській і затримали головного редактора Ігоря Гужву. Про це повідомив генпрокурор Юрій Луценко.

“Добрехався, нарешті, до правди. За матеріалами ДФС і прокуратури м. Києва поліцією затримано Ігоря Гужву, який вимагав і отримав 10 тисяч доларів за нерозміщення компроментуючих матеріалів на діючого політика. У слідства є відео- та аудіодокази”, – написав у Фейсбуку генпрокурор.

1

Опубліковано Ларисою Сарган П'ятниця, 23 червня 2017 р.

2

Опубліковано Ларисою Сарган П'ятниця, 23 червня 2017 р.

3

Опубліковано Ларисою Сарган П'ятниця, 23 червня 2017 р.

4

Опубліковано Ларисою Сарган П'ятниця, 23 червня 2017 р.

 

Керівник інтернет-видання разом з особистим помічником вимагали у народного депутата України $20 тисяч за нерозголошення відомостей щодо його особистого життя та політичної діяльності.

“Упродовж майже трьох місяців ГПУ документувала протиправні дії вказаних осіб, їх домовленість між собою про розмір грошових коштів, які бажають отримати від потерпілого, про наміри та наявність компрометуючих матеріалів для шантажу.

22.06.2017 року безпосередньо після передачі грошових коштів у розмірі 10 тисяч доларів США від потерпілого через посередника керівнику інтернет-видання, вказаних осіб затримано в порядку ст. 208 КПК України”, – повідомляє ГПУ.

У редакції ці гроші знайшли в портфелі Гужви.

Ігор Гужва заявляє, що кримінальне провадження проти нього сфальсифіковано. Це сталося після критичної публікації про народного депутата із фракції Радикальної партії Дмитра Лінька. За те, щоб “Страна.ua” не друкувала критичний матеріал про нардепа, кілька місяців тому люди Лінька пропонували $20 тисяч.

Зранку Гужву відвезли до Головного управління МВС України в Києві. За деякими даними, планується обшук у Гужви вдома.

Народний депутат із фракції Радикальної партії Дмитро Лінько повідомив, що редакція “Страна.ua” шантажувала його і вимагала грошей за непублікацію критичного матеріалу. Нардеп звернувся до правоохоронців і при передачі 10 тисяч доларів підозрюваних затримали. За словами Лінька, у нього є аудіо- і відеодокази, які будуть надані слідству і  суду.

Правоохоронні органи повинні ретельно розслідувати корупційні дії редакції Страна.uа та захистити інформаційну безпеку держави.Радикальна партія вітає дії правоохоронних органів України, які провели операцію по виявленню та припиненню корупційних дій з боку головного редактора сайту Страна.uа І.Гужви.Даний громадянин особисто шантажував мене вимагаючи хабар у розмірі 20 тисяч доларів США в обмін за відмову від публікації нібито компрометуючих матеріалів.Як тільки почались ці погрози, я про все повідомив до правоохоронних органів, і надалі всі ці спроби фіксувались. Радикальна партія Олега Ляшка закликає правоохоронців провести всі необхідні слідчі діії та притягнути зловмисника до відповідальності у відповідності до українського законодавства.Однак покарати лише одного шантажиста та корупціонера очевидно недостатньо.Звертаюсь до правоохоронців із закликом розслідувати та припинити діяльність рупорів Кремля, які напряму фінансуються державою-агресором і займаються відвертою антиукраїнською пропагандою.Звертаю увагу на той факт, що І.Гужва свого часу очолював російський ресурс Кремль.org, а після створення сайту в Україні продовжив таку ж відверту і цинічну пропаганду в нашій країні. Також в Україні продовжують працювати інші рупори кремлівської пропаганди, такі як телеканал Інтер. Радикальна партія вимагає невідкладних дій правоохоронців щодо захисту інформаційного просторуУкраїни, заборони діяльності п’ятої колони та рішучих заходів, які сприятимуть встановленню громадянського миру в нашій державі.

Опубліковано Дмитро Лінько П'ятниця, 23 червня 2017 р.

“Зверніть увагу, як швидко всі “ефесбешні консерви” кинулись на захист Гужви. Вілкул, Лукаш, Каплін, Кужель побігли його захищати і витягати з тюрми.., – написав нардеп у Фейсбуку.

Ситуацію з обшуком “Страна.ua” і затриманням головного редактора Ігоря Гужви прокоментувала Національна спілка журналістів.

“Обшук редакції ЗМІ та затримання головного редактора – надзвичайна ситуація! Особливо враховуючи, що “Страна.ua” має високі рейтинги і дозволяє собі системно критикувати високопосадовців. Тому силовики мають якомога швидше надати переконливі докази на підтвердження серйозності висунутих звинувачень. Але до всього, уже ми говоримо про факт – недопуск адвокатів і нічну силову спецоперацію. Редакційна політика цього інтернет-видання, безумовно, викликає багато питань.

Ситуація, коли Генпрокуратура змагається за “лайки” у Фейсбуці тих, кому не подобається редакційна політика “Страни”, – неприйнятна!

Міжнародні партнери НСЖУ вже стривожені нічними обшуками і затриманнями. І вимагають, як і ми, аргументованих пояснень саме такій поведінці силовиків”, – написав у Фейсбуку голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Вже відомо, що адвокатом Гужви виступає міністр юстиції часів Януковича і його колишній радник Олена Лукаш. Народний депутат від фракції “Опозиційний блок” Олександр Вілкул готовий взяти Гужву на поруки.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

nine + five =