Буря в Гостомелі. Що сказав мер Прилипко про губернатора Горгана?

П’ять громад в Україні отримають фінансову та експертну підтримку від Ради Європи для реалізації місцевих ініціатив. Серед щасливчиків від Київської області — Фастів. Порадіємо ж за земляків і передамо слова багатьох простих громадян: на теренах Київщини є й інші громади, які, певно, зачекалися, поштовху з Європи, щоб зрушити з місця місцеве самоврядування. Наприклад, Гостомельська об’єднана територіальна громада.

Вона однією з перших на Київщині стала на шлях децентралізації. Ще два роки тому Гостомель об’єднався із селами Горенка та Мощун Києво-Святошинського району, а також з селом Озера Бородянського району. Організацію роботи зі створення фінансово спроможної громади та підготовку відповідних документів в обласній адміністрації назвали зразковими, радили усім районам брати приклад з Гостомеля. Ця громада пройшла усі щаблі затвердження, в тому числі й Кабміном. Однак ЦВК вперто не дозволяє проводити вибори у цій громаді. Це ж саме ця Комісія дає червоний сигнал людям: а громада у вас — на папері!

Таке блокування розхолоджує громаду, сіє зневіру та розпач, посилює хаос в організації роботи, зміцнює позиції місцевих правителів Приірпіння. Сьогодні Гостомель — оголений нерв Київщини.

Днями у Гостомельській селищній раді відбулися депутатські збори, одне із питань — про долю об’єднаної територіальної громади. Надамо слово депутату Юрію Марчуку.

Юрій Прилипко (ліворуч) і Юрій Марчук. Принциповий спір. Фото Леоніда ФРОСЕВИЧА

– Я запитав селищного голову Юрія Прилипка: які конкретні кроки він зробив для створення територіальної громади, – розповідає Юрій Валерійович. – До речі, я часто ставлю це питання перед Прилипком. На жаль, щоразу чую якусь “загальщину”. Або ж — дивні обіцянки: мовляв, завтра він поїде з цього питання до певних установ… Завтра вирішить цю проблему… І буде все гаразд, чуємо з його вуст. Але сьогодні — вже критична “точка” для нашої громади — ми вже протягом двох років ніби в невагомості.

До речі, мені відомо, що 6 липня була нарада в обласній держадміністрації. Губернатор Олександр Горган акцентував увагу на необхідності створення Гостомельської об’єднаної територіальної громади. Ми, депутати, знали, що на нараду в КОДА планував їхати гостомельський мер Прилипко, зрештою і він сам заявляв: ця зустріч є дуже важливою, мовляв, “усе на ній і вирішиться позитивно для нашої громади”. Зрозуміло, що під час депутатських зборів я не міг не поцікавитися у Прилипка: які рішення було прийнято в КОДА щодо Гостомельської громади? Ви були там, Юрію Іллічу?

– І що ж пояснив мер депутатам?

– Каже, що був присутнім на тій нараді. Водночас, за моїми даними, Прилипка там не бачили. Але він наполягає, що, мовляв, усе гаразд. Тоді починаю притискати мера новими запитаннями про подробиці. Він губиться у відповідях, згадує, що усе ж “їздив”… Уточнює, що був в адміністрації, але десь там, в інших кабінетах… А далі шокував: з його слів ми почули, що проти нашого об’єднання виступає… губернатор. Після цієї сенсації я на повен голос заявляю: це — брехня, Юрію Іллічу! Тому що губернатор говорив про інше: акцентував увагу голови Києво-Святошинської райдержадміністрації Мирослави Смірнової — саме у цьому районі знаходиться найперша громада, мовляв, працюйте у цьому напрямку, сприяйте цій громаді.

– Ваші аргументи справили враження на пана Прилипка?

– Якби ж то. Він став згадувати якихось людей, наприклад, порадив зателефонувати “Міші — він цим питанням займається…” Ми зрозуміли, що йдеться про народного депутата України Михайла Гаврилюка. Подзвоніть Міші, ми — від Юри, це, виходить, нам за таким принципом треба діяти? Курям смішно. Моя особиста думка, яку я тоді висловив: Юрій Ілліч саботує процес створення нашої громади.

“Український репортер” попросив прокоментувати цю ситуацію депутатів Гостомельської селищної ради. Чи насправді, на їхню думку, в КОДА перешкоджають створенню Гостомельської громади? Хто реально ставить палиці в колеса?

Жанна ЛІНЧУК

– Я не чула інформації про те, що хтось нам заважає. Можливо, щось недочула або не почула під час депутатських зборів. Знаю, що депутатський корпус працює над тим, щоб була Гостомельська громада, та й усі працюють у цьому напрямку. Минулого тижня я чула від мера Юрія Прилипка, що 13 липня буде вирішено питання щодо перевиборів і створення громади Гостомеля.

 

Валерій ДІДЕНКО

– Хто перешкоджає громаді? Я так розумію, що… Ірпінь, але аж ніяк не губернатор Горган. Не можу зрозуміти мера Прилипка: на словах ніби за громаду, але дії — в інший бік. Громаду давно пора реально створити. Мої виборці обома руками за таку громаду.

 

Ольга МАТУСЯК

– Не думаю, що там, нагорі, перешкоджають громаді. Ми усі хочемо, щоб у нас діяла об’єднана громада. Не думаю також, що Юрій Прилипко проти цього. Під час розмови з депутатами, на нараді, пролунав “якийсь двоякий вираз”. Можливо, не так зрозуміли Юрія Ілліча. Він сказав перший раз, що “не так висловився”. А потім — що нас “підтримують, щоб у селищі була об’єднана громада”.

 

Зоя МІЛЕВСЬКА (депутатка, завбібліотекою)

– Зараз знаходжуся на роботі, прошу вибачення…

 

 

 

Володимир ФІЛІПЧУК

– Не маю часу на спілкуваня, у мене зараз — зібрання…

 

 

 

Сергій ЖАБЧЕНКО

– Особисто я — за об’єднану громаду. Вона формувалася однією із перших в області, але потім чомусь процес загальмувався. На останніх депутатських зборах у селищі я не був присутнім, оскільки нині знаходжуся в зоні АТО. Думаю, що “нагорі” у владі — за громаду, а проти — в Ірпінському регіоні. Гостомель сплачує великі податки до бюджету Ірпеня. Тому деякі керівники ірпінської влади не хочуть бачити нашу громаду самостійною. Бо в іншому разі у них бюджет залишиться практично порожнім.

Олег МАМЧУР

– Не хочу давати коментар, щоб не було перекручень.

– Редакція ваші слова передасть дуже точно.

– Ну… я з вами не знайомий.

– А якщо ми направимо вам письмовий запит?

– Ні. Я тричі давав коментарі (якимсь ЗМІ. -Ред.), їх перекрутили, і мені довелося пояснювати, що насправді.

– Обіцяємо точність…

– Ваші колеги також обіцяли…

Сергій СКРЯБІН

– Я чув із вуст депутата Юрія Марчука, що на нараді в КОДА мера Гостомеля не було. Під час депутатських зборів Прилипко сказав, що було озвучено: губернатор сказав — ніяких об’єднань. Хоча потім Прилипко дуже сильно перепрошував, бо Марчук заявив: це — брехня, губернатор нас підтримує.

 

 

Ольга ПРИЛИПКО

– Ні, не перешкоджає обласна адміністрація створенню Гостомельської громади. Як мені відомо, минулого тижня губернатор збирав на нараду керівників міст, сіл та селищ, вирішувалося питання об’єднання громад. Щодо депутатської наради в Гостомелі… Як насправді було? Спочатку звучали слова, що ніби губернатор проти об’єднаних громад, але зараз він уже “за”. Такі слова прозвучали. Гостомельську громаду треба обов’язково робити. Ми були першими на цьому шляху. Але чомусь зараз загальмувалося це питання. Ми з депутатами вирішили долучатися до ініціативної групи зі створення громади, брати ініціативу до своїх рук. І вже якось доводити цю справу до логічного завершення.

Сергій ЧЕМЕРИС

– Депутатська нарада? У мене — своя думка, якщо запитаєте, то…

– Отож і запитую. Чи справді в КОДА заважають громаді?

– Не можу зараз коментувати.

– А ви були на тій нараді?

– Я зобов’язаний вам доповідати?

– Ваше право.

– Я скористаюся своїм правом…

Вадим ДУБАС

– В обласній владі заважають нашій громаді? Повна нісенітниця. Насправді мера Прилипка на нараді в КОДА не бачили. Як це можна розцінити?

 

 

 

Олена ЧОРНА

– В області заважають нашій громаді? Вперше чую від вас. Якщо говоримо про нашого голову обладміністрації, то він все робить для того, щоб була об’єднана громада.

– Ви були на депутатській нараді в Гостомелі?

– Так. Але фразу про перешкоджання нашій громаді не пам’ятаю.

 

Олександр ТОВСТОНОГ

– Я не був присутнім під час депутатських зборів у Гостомелі. Думаю, що в обласній держадміністрації не заважають об’єднанню Гостомельської громади.

 

 

Анатолій ТУРОВСЬКИЙ

– На запитання до мера , чому він не був присутнім на важливій нараді в облдержадміністрації з приводу об’єднання громад, ми почули… Тобто відповіді — нуль. Вона була ніяка. Мер каже, що він громаді “особисто дуже сприяє…” Але ж можна говорити, що й на вербі груші ростуть. Упевнений, що мер Ірпеня Карплюк не хоче відпускати у самостійне господарювання Гостомельську громаду. І він, і мер Бучі Федорук хочуть приєднати нас до себе. Але…

 

Олег ПОПОВИЧУК

– Підтверджую, мер Прилипко сказав, що губернатор виступає проти об`єднання громад. Прилипко лише на словах “за” громаду… Нехай публічно вибачиться перед Олександром Горганом.

 

 

ВІД АВТОРА

От вам і ситуація в Гостомелі. Показова. Певний зріз того, що відбувається на місцях. А центральна влада, мабуть, думає, що в селах та містах її дії, завдання, вимоги розуміють з півслова. Що відразу ж вмикають механізм “життя по-новому”.

Центральна влада дає карт-бланш місцевим керманичам: працюйте в інтересах громад. Нагадаю слова керівника уряду Володимира Гройсмана:

“Підтримка уряду у вас є. Хочу вас запевнити, що все, що залежить від мене як прем’єр-міністра країни і уряду, буде зроблено для того, щоб підсилити реформу з децентралізації влади, підсилити місцеве самоврядування”, – наголосив прем’єр-міністр, звертаючись до представників об’єднаних територіальних громад.

Повну підтримку обіцяє і Президент.

«Саме зараз найкращий час для повної реалізації потенціалу кожного міста. Чому? Бо в країні змінилася сама філософія ставлення до громади, до забезпечення її прав і реалізації її можливостей», – наголошує Петро Порошенко.

А тим часом в Гостомелі по-своєму місцева влада розуміє процеси децентралізації. Крутить веремію. Забалакує. Напускає туману двозначності. Чому мер Прилипко щодня не оббиває пороги ЦВК і не вимагає перших виборів у громаді? Може, йому ніколи? Бо Прилипко мусить ходити по судах, де розглядається кримінальне провадження по обвинуваченню його в шахрайстві?

Люди все це бачать. Страшна зневіра посилюється. Розвіюється вітром довіра до центральної, обласної влади. Я не вірю, що губернатор Горган проти Гостомельської громади. Це в Гостомелі “народилася” така версія. Але ж вона “гуляє” селищем! Організм громади вражено ось таким вірусом зневіри, байдужості, озлобленості. Чи розуміють в Адміністрації Президента України, Кабміні, як небезпечний вірус знекровлює, б’є під дих? Треба щось із цим вірусом терміново робити.

Леонід ФРОСЕВИЧ

Фото депутатів із сайту Гостомельської селищної ради

 

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

20 − 14 =