Україна закликала організаторів “Євробачення” поважати наш суверенітет

Члени Наглядової ради “Національної суспільної телерадіокомпанії України” (НСТУ) виступили із публічною заявою у відповідь на лист генерального директора Європейської мовної спілки Інгрід Делтенре до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Особливу увагу членів Наглядової ради в цьому листі привернула пряма погроза, що НСТУ “буде виключено з подальших подій” (а саме проведення “Євробачення”), якщо російській співачці Юлії Самойловій не дозволять в’їзд в Україну для участі в “Євробаченні-2017”.

У НСТУ відповіли, що відвідавши Крим без дозволу української влади, Юлія Самойлова порушила суверенітет і закони України. Крім РФ, жодна інша країна, суспільні мовники якої входять до Європейської мовної спілки, не має підстав оскаржувати таку кваліфікацію дій Юлії Самойлової, оскільки жодна європейська країна не визнає належності Криму Російській Федерації.

НСТУ дивує той факт, що “засмучення” і “розлюченість” із цього приводу генеральний директор Європейської мовної спілки висловлює не російській, а українській стороні. Це суперечить заявам пані Інгрід Делтенре про “аполітичність” “Євробачення”, оскільки фактично пані Делтенре пристає на бік РФ у влаштованій російською стороною політичній провокації. Вимога скасувати рішення Служби безпеки України, як і теза про узгодження рішень СБУ з Європейською мовною спілкою, можуть бути розцінені як втручання у внутрішні справи України.

Загрози покарати НСТУ за дії Української держави, пов’язані з реакцією на порушення її законів, суперечать базовим демократичним цінностям, а також позиції Європейського Союзу та світового співтовариства в оцінці нинішнього українсько-російського протистояння.

“Закликаємо пані Інгрід Делтенре та в її особі Європейську мовну спілку поважати суверенітет України, не перетворювати Європейську мовну спілку на інструмент підсилення чужих політичних маніпуляцій і не перешкоджати такими заявами нормальному та повноцінному проведенню конкурсу – як цього року, так і в майбутньому. Закликаємо також уникати погроз щодо виключення України з числа учасників конкурсу “Євробачення”, – йдеться в заяві Наглядової ради “Національної суспільної телерадіокомпанії України”.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twenty − seven =