Куди поділися гроші? Після новорічних свят Єдиний казначейський рахунок України зменшився в десять разів!

Микола Томенко, політик

– Завершення новорічних свят принесло українцям не вельми приємну, натомість дуже загадкову новину: сальдо Єдиного казначейського рахунку на 1 січня 2018 року впало в десять разів! Ще на 1 грудня 2017 року вхідне сальдо становило 54,104 млрд грн, але вже на 1 січня 2018 року воно значно зменшилося — до 5,099 млрд. грн.

Докладніше
Микола Томенко

Це означає, що в грудні влада витратила не тільки поточні доходи, тобто податки, зібрані в грудні, і кошти запозичень, а й 49 млрд грн залишків казначейства.

Це мінімальний рівень за останні три роки: менший показник ЄКР був ще на початку січня 2015 року: на рівні 3,008 млрд грн. А, скажімо, на початку 2016 і 2017 років залишок ЄКР становив 9,017
млрд грн і 14,258 млрд грн відповідно.

На думку експертів, озвучену в ЗМІ, таємниця «пропажі» коштів криється у незадовільному виконанні Державного бюджету минулого року.

Оскільки головний кошторис держави верстали на нереалістичних показниках, наприкінці грудня виникла проблема з дефіцитом коштів. За перші десять місяців 2017 року недобір становив близько 39 млрд гривень.

Приблизно така сума таємничим чином «зникла» із Державного казначейського рахунку.

А тому, за версією аналітиків, цілком можливо, що Кабінет Міністрів «позичив» частину коштів, яких йому не вистачало, щоб відрапортувати про успішне закінчення року й успіхи реформ.

Сторінка Миколи Томенка у Фейсбуку

 

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twenty + nineteen =