Час визнати Росію агресором

Олена Сотник

Україна повинна захистити своїх громадян. Для цього необхідно прийняти закон, яким для всього світу буде визнано Росію агресором.

Два місяці тому ми отримали закон про реінтеграцію, в якому принаймні називали Росію агресором і говорили про дати окупації. Неточні, але це був певний крок уперед. Тепер народні депутати, і фракція «Самопоміч» в тому числі, подали ті поправки, які вважали ключовими. Зокрема, це визнання конкретних дат окупації, дуже чітке – в першій статті – визнання Росії агресором, покладання на неї зобов’язань із виплати та відшкодування усіх тих збитків, яких зазнали Україна і наші громадяни, в тому числі й родини загиблих. Також ми наголосили на важливому питанні відносин з окупованими територіями – Україна зараз фактично не контролює ці території, тому як можна говорити про зобов’язання перед тими людьми, які зараз там перебувають? Це відповідає міжнародним стандартам і зобов’язанням України як країни, яка потерпає від зовнішньої агресії.

Без цих поправок прийняття закону буде профанацією і обманом суспільства. Тому Президент і його фракція нині фактично роблять крок назад і починають шукати різні виправдання, чому цей закон не можна зараз приймати.

Вони кажуть, що нібито буде обмін заручниками, тож не варто дратувати, я так розумію, Росію. Але Росія все одно кожного дня порушує права людини. Ми маємо захистити своїх громадян, і зробити це можна тільки через цей закон, коли ми визнаємо для всього світу Росію агресором.

Заручників мають повернути у будь-якому випадку, бо на Росію тисне міжнародна спільнота.

Якщо ж Росія не захоче їх повертати, то чи ухвалять цей закон, чи ні, вона їх не поверне. Натомість, у разі неухвалення закону, ми отримуємо ризики того, що Росія і надалі залишиться без статусу агресора. В контексті цього – через місяць мають бути продовжені міжнародні санкції щодо РФ, і якщо в Україні на той момент не буде закону, який чітко встановлюватиме, що наші території окуповані агресором – Росією, то РФ зможе остаточно сформувати коаліцію на свою користь і санкції будуть послаблені.

Сторінка Олени Сотник у Фейсбуку

Олена СОТНИК, народний депутат України

Фото Олексія ІВАНОВА

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.