“Оленівка – новий Освенцим”. Рідні захисників Маріуполя провели акцію на Софійській площі

Родичі захисників Маріуполя провели на Софійській площі в Києві акцію Оленівка – новий Освенцим, щоб вшанувати пам’ять бійців, убитих росією в колонії окупованої Оленівки. В акції взяли участь понад 300 людей.

Як повідомляє Суспільне, організатори акції наголосили, що після публікації нових даних українською розвідкою можна з упевненістю сказати, що бійців Азова показово стратили, щоб приховати умови, в яких їх утримували, і сліди тортур.

Рідні захисників вимагали від ООН і Міжнародного комітету Червоного Хреста виконати свої зобов’язання та гарантії, дані бійцям після виходу із заводу Азовсталь у Маріуполі. Активісти провели перформанс, показавши воєнні злочини росіян проти військовополонених українців в Оленівці.

“Ми вимагаємо, щоб міжнародні організації відреагували і хоч якось брали участь у процесах, прописаних міжнародним правом, представниками якого вони є”, — сказала учасниця акції Вероніка Мішаєва.

“…Ми до кінця боротимемося за кожного нашого героя, який перебуває в полоні. Як би там важко не було Червоному Хресту потрапити в місця утримання наших захисників, ми все одно будемо проводити з ними зустрічі і мотивувати їх до взаємодії та співпраці. Якщо заважають дійсні формати, отже, їх потрібно змінювати. Ми з вами це чітко розуміємо”, — наголосила організаторка акції та дружина бійця полку Азов Вероніка Сухарнікова.

3 серпня в ГУР Міністерства оборони повідомили, що окупанти не збиралися проводити обмін військовополоненими і скоїли умисне вбивство захисників України в Оленівській колонії, щоб приховати тортури та неналежні умови їх утримання.

Генеральний прокурор України Андрій Костін раніше заявив, що, на думку міжнародних експертів, причиною вибуху в колонії була термобарична зброя.

29 липня Генштаб ЗСУ повідомив, що рф завдала удару по колонії в окупованій Оленівці, щоб звинуватити Україну в скоєнні воєнних злочинів, а також приховати тортури над полоненими та розстріли, які здійснювали за наказами окупаційної адміністрації та командування на тимчасово окупованій території Донецької області.

У колонії окупанти утримували зокрема захисників Маріуполя, серед яких — бійці полку Азов. ООН і Червоний Хрест мали гарантувати їхню безпеку.

рашистські пропагандистські ЗМІ заявляли, що загинули щонайменше 53 українські полонені військовослужбовці. Наступного дня в міноборони рф опублікували список 42 загиблих. В Україні заявили, що поки що не отримували ці дані. За даними Офісу генерального прокурора, внаслідок російського теракту загинули близько 40 людей і 130 дістали поранення.

Президент Володимир Зеленський 6 червня заявив, що в російському полоні перебувають понад 2,5 тисячі захисників Маріуполя із заводу Азовсталь. За інформацією видання Українська правда, з території Азовсталі вийшли 2449 захисників, їх утримували в окупованій Оленівці.

29 червня Україна і росія провели масштабний обмін полоненими, під час якого додому повернулися 144 захисники нашої країни. Серед них 95 захисників Азовсталі у Маріуполі, з них 43 — військовослужбовці полку Азов.

Читайте також: 

Редакція

Редакція “Українського репортера”