Московія розгорнула біля кордону масштабні угруповання, які можуть швидко зайти в Україну

Поблизу українського кордону Росія створила три міжвидових угруповання, які без додаткової мобілізації можуть проводити раптові наступальні дії на території України.

Про це повідомляє Укрінформ, з посиланням на виступ начальника Головного управління міжнародного співробітництва і верифікації ЗСУ генерал-лейтенанта Леоніда Голопатюка під час онлайн-засідання Форуму безпекового співробітництва ОБСЄ.

“Станом на сьогодні поблизу кордону з Україною вже створено три міжвидових угруповання, які здатні без оголошення мобілізації та при мінімальних підготовчих заходах проводити раптові наступальні дії на території України.

“Вздовж державного кордону України розгорнуто 28 батальйонно-тактичних груп. На сьогодні завершується формування трьох нових об’єднань – двох армій та армійського корпусу, які протягом 2020-2021 року планують набути повної оперативної готовності”.

Голопатюк розповів, що у наземному компоненті на Західному стратегічному напрямку створена 20-та загальновійськова армія, на озброєнні у якої знаходяться оперативно-тактичні ракетні комплекси “Іскандер”.

На Південно-західному стратегічному напрямку створена 8-а загальновійськова (ударна) армія, в якій передбачено створення ракетних бригад ОТРК “Іскандер”.

За словами генерал-лейтенанта чисельність наземного угруповання ЗС РФ вздовж кордону України складає близько 87 тисяч військовослужбовців, до 1100 одиниць танків, до 2600 бойових броньованих машин, до 1100 артилерійських систем, до 360 ракетних систем залпового вогню, 18 оперативно-тактичних ракетних комплексів.

У повітряному компоненті продовжується переозброєння на сучасні та модернізовані зразки авіаційної техніки (літаки Су-30СМ, Су-35С, Су-34, Су-25СМ3, МіГ-31К з гіперзвуковим комплексом “Кинжал” та вертольоти різних модифікацій).

Загалом же на базових аеродромах поблизу українського кордону базується близько 330 бойових літаків та 230 вертольотів.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *