Жодних диверсантів, які “напали” на арсенал у Калинівці, не знайшли – Матіос

Слідство не встановило жодних диверсійних груп, які могли б підпалити склади боєприпасів у Калинівці Вінницької області. Про це на брифінгу в Одесі заявив Головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

“Ніяких диверсійних груп, про які говорить Фейсбук, слідство, вивчивши матеріали СБУ та інших правоохоронних органів, на території Вінницької області не встановило, і даних про це немає. Дані про БПЛА слідством… не встановлено”, – заявив Матіос і повідомив, що заплановані СБУ антитерористичні навчання на Вінниччині так і не почалися, тому інформація про затримання диверсійних груп у ході навчань не відповідає дійсності.

Головний військовий прокурор повідомив, що слідство розглядає наступні версії пожежі на арсеналі в Калинівці: неналежні умови зберігання боєприпасів, неналежне виконання своїх обов’язків посадовими особами та диверсія з боку осіб, які мали доступ до складів з боєприпасами.

Матіос також повідомив, що в одній із військових частин на території України правоохоронці затримали двох нетверезих охоронців складу боєприпасів для ракет дальньої дії “Точка-У”. В якій саме частині стався інцидент, прокурор не сказав.

https://www.youtube.com/watch?v=eu9brVlp5WM

https://www.youtube.com/watch?v=aDNkWIRHsfM

Нагадаємо, вчора співробітник Головного управління розвитку і супроводу матеріального забезпечення ЗСУ Сергій Місюра заявив, що перед вибухами в Калинівці СБУ затримала у Вінницькій області кілька диверсійних груп.

“Саме головне, що це точно диверсія. У зв’язку з цим, через наші розвіддані ще з 25 числа в Вінницькій області під виглядом антитерористичних навчань були проведені обшуки і переслідування диверсійних груп. Так, це діло не однієї людини. І два дні проходили пошуки і ведення цих груп. Основна маса була визначена, їхні цілі – і були затримані. Основна маса, але не всі. Тому одна група і змогла доправити на безпілотнику підривний пристрій.

Постові доповіли про звук в небі, потім почалися підриви снарядів, які стояли на вулиці. Це підтверджено – працював безпілотник, і це терористичний акт”, – написав Місюра у Фейсбуку.

Радник президента і помічник міністра оборони Юрій Бірюков також вважає, що причиною пожежі міг стати безпілотний літальний апарат.

“Боєць з одного з постів встиг доповісти про дивний звук. Через кілька секунд почалися вибухи на відкритому майданчику. Периметр охоронявся надійно, тож – схоже на безпілотник. І так, СБУ намагалася перехопити. Кажуть, неофіційно, що когось навіть затримали напередодні. Але хтось прорвався”, – написав Бірюков у Фейсбуку.

Вчора на засіданні військового комітету Президент Порошенко звернувся до керівників Генпрокуратури, СБУ та Нацполіції з вимогою знайти і притягнути до відповідальності винних у трагедії: “Ми маємо навчитися захищати наші стратегічні об’єкти від диверсійних груп. Є інші версії? Значить, будемо притягати до відповідальності тих, хто буде винен за іншими версіями. Ми далі миритися з цими подіями не можемо”.

Фото Reuters

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.