“Юпітер” зблизька. Що побачили американці на найбільшій планеті?

Завдяки міжпланетній космічній станції “Юнона” вдалося ближче “познайомитися” з Юпітером. Одержано новий дивовижний знімок.

Як повідомляє NASA, станція зробила світлину під час зближення з планетою 10 квітня.
У цей час “Юнона” знаходилася на відстані 64 тисячі кілометрів від піку хмар Юпітера.
На знімку можна помітити смуги ураганів у південній півкулі планети.


“Юнона” прибула на орбіту Юпітера 4 липня 2016 року. Апарат пробуде на орбіті планети ще кілька років і передаватиме на землю нові знімки.

Як відомо, автоматичну міжпланетну станцію було створено НАСА в рамках програми New Frontiers (другий проєкт цієї програми) для дослідження Юпітера. 5 серпня 2011 року НАСА запустило «Юнону» у відкритий космос із метою вивести в подальшому апарат на орбіту Юпітера. Оскільки основне завдання автоматичної міжпланетної станції полягає в дослідженні магнітного поля Юпітера, природи його полярного сяйва, обумовленого потоком заряджених частинок із супутника Юпітера Іо, то орбіта «Юнони» пролягатиме над магнітними полюсами планети.

Серед інших цілей цієї місії — перевірка гіпотези наявності у Юпітера твердого ядра шляхом вимірювання варіацій гравітаційного поля планети, дослідження атмосфери планети — визначення вмісту в ній води та аміаку, а також вивчення її турбулентності та постійних ураганів на кшталт Великої червоної плями. «Юнона» стала першим космічним апаратом, що зробив світлини північного та південного полюсів Юпітера. Попереднім космічним місіям не вдавалося сфотографувати полюси Юпітера, також це неможливо зробити із Землі.

Зонд масою 3,6 тонни було виведено у космічний простір 5 серпня 2011 року з космодрому на мисі Канаверал ракетою-носієм Atlas V 551, найпотужнішою з наявних у розпорядженні НАСА, разом із розгінним блоком «Кентавр».

Через значну масу «Юнони» її запустили до Юпітера не безпосередньо, а по складній траєкторії з низкою гравітаційних маневрів. 31 серпня 2012 р. двигуни «Юнони» відпрацювали перший маневр, який розгорнув апарат назад до Землі. Тоді двигуни апарату пропрацювали в цілому 29 хвилин 39 секунд. За цей час апарат полегшав на 376 кілограмів — саме стільки палива було витрачено під час маневру.

9 жовтня 2013 р. «Юнона» пройшла повз нашу планету на висоті приблизно 500 кілометрів, отримавши від неї необхідний імпульс для виходу на фінішну ділянку траєкторії. Перед цим маневром «Юнона» перейшла в так званий «безпечний режим», який передбачає відключення другорядного обладнання. Крім того, апарат автоматично розвернуло так, щоб його сонячні батареї збирали максимальну кількість світла. Перемикання в безпечний режим не вплинуло на траєкторію космічного зонда. Більше того, під час прольоту повз Землю основні прилади на борту продовжували працювати і потім передали вченим інформацію про магнітосферу планети.

Траєкторія “Юнони” та її зближення з “Юпітером”

Плановий час польоту до Юпітера становив 5 років, орієнтовна дата виходу на орбіту — серпень 2016 р. Фактично апарат досягнув Юпітера 4-го липня 2016 року.

Відео: старт “Юнони”

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *