“Україна стікає кров’ю на ваших очах”: посол Андрій Мельник розкритикував Німеччину за відмову надати Marder

Посол України в Німеччині Андрій Мельник заявив, що Німеччина затягує поставки Україні бойових машин піхоти Marder, які вже модернізовані і можуть бути відправлені до Києва негайно.

Він нагадав, що Україна на очах стікає кров’ю.

“Шановний уряд. Чому ви відмовляєте українській армії в бойових машинах піхоти Marder, які можуть бути негайно поставлені компанією Rheinmetall, в той час як Україна на ваших очах стікає кров’ю на Донбасі? 109 днів винищувальної війни Росії. Чому?”,- написав Мельник у Twitter.

Зазначимо, німецький машинобудівний і збройобудівний концерн Rheinmetall модернізує бойові машини піхоти Marder, які раніше були на озброєнні Бундесверу, і вже готовий передати перші БМП Україні.

Як пише Bild, гендиректор підприємства Армін Паппергер розповів, що зараз йде ремонт 100 бронетранспортерів.

Як писало німецьке видання Zeit з посиланням на власні джерела, Україні доведеться чекати обіцяну владою ФРН важку зброю – системи протиповітряної оборони та реактивні системи залпового вогню – аж до зими 2022/2023.

Систему ППО раніше замовив Єгипет, проте згодом країна відмовилася від неї на користь України. Ці системи зможуть доставити в Україну не раніше листопада або грудня.

До того у ФРН критикують федерального канцлера Шольца через те, що він не надає Україні необхідні бронетранспортери Marder.

Керівник комітету Бундестагу з оборони Марі-Агнесс Штрак-Циммерман з “Вільної демократичної партії” прямо закликав уряд Німеччини якомога швидше доставити в Україну не менше 50 таких бойових машин.

Редакція

Редакція “Українського репортера”