Дональд Туск заявив, що його уряд буде вимагати повної мобілізації Заходу для допомоги Україні

Новий прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив про те, що його уряд буде вимагати повної мобілізації Заходу для допомоги Україні.

Про це він повідомив під час виступу в Сеймі, де представив програму дій та склад нового уряду, – пише Onet.

“Я не можу більше слухати політиків, які говорять про втому від ситуації (війни) в Україні. Вони кажуть президенту (України) Зеленському, що вони втомилися від ситуації”.

За його словами, напад на Україну – це “напад на всіх нас”. Прем’єр закликав одним голосом говорити про Україну, що, переконаний він, має об’єднувати поляків.

Новий очільник уряду додав, що допомога Польщі Україні є дуже важливою, але водночас вказав, що Варшава має бути наполегливою, коли йдеться про інтереси, зокрема, польських фермерів.

“Але ми повинні пам’ятати, за що йде війна. Що українці воюють за щось надзвичайно важливе, що їхня битва почалася на Майдані, що вони воюють за те, щоб приєднатися до спільноти західного світу. Вони хочуть, щоб Україна була демократичною, правовою державою, як західні країни. І вони за це зараз борються”, – наголосив Туск.

Прем’єр також оголосив, що через кілька десятків годин він вирушає до Брюсселя, сподіваючись переконати союзників захистити демократичні цінності та Україну від російської агресії.

“Тільки об’єднаний Захід може допомогти Україні перемогти в боротьбі за демократичні цінності”, – резюмував Туск.

Раніше повідомляли, що президент Польщі Анджей Дуда приведе до присяги уряд нового прем’єр-міністра Дональда Туска вранці в середу, 13 грудня.

Нагадаємо, що в понеділок Сейм Польщі очікувано проголосував за кандидатуру лідера “Громадянської коаліції” Дональда Туска на посаду прем’єр-міністра.

А перед цим депутати не висловили довіри до уряду меншості Матеуша Моравецького.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *