Європа і далі занепокоєна. ПАРЄ та Рада Європи відреагували на арешти у Москві

ПАРЄ та Рада Європи відреагували на затримання російськими силовиками учасників акцій на підтримку незалежних кандидатів на виборах до московської міської думи, яким відмовили в реєстрації.

Генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд та президент ПАРЄ Ліліан Морі-Паск’є висловили занепокоєння з приводу недопуску опозиційних кандидатів до виборів у Московську міську думу та непропорційного застосування сили поліцією проти учасників акцій протесту з цього приводу, – повідомляє “Укрінформ“.

Відповідні заяви Ягланда та Паск’є опубліковано на сайтах Ради Європи і ПАРЄ.

“Я із занепокоєнням спостерігав за останніми подіями перед виборами в Москві. Згідно з повідомленнями, опозиційні кандидати не змогли виставити свої кандидатури на виборах. Я маю намір обговорити це з головою Центральної виборчої комісії Росії Еллою Памфіловою. Всі законні кандидати повинні бути допущені до участі, як і повинні бути гарантовані вільні і чесні вибори. Росія, як держава-член Ради Європи, повинна дотримуватися європейських стандартів у виборчому процесі”, – зазначив Янгланд.

Президент ПАРЄ Ліліан Морі-Паск’є висловила “глибоке занепокоєння” з приводу арештів та затримань сотень осіб, які зібралися, як йдеться на сайті ПАРЄ, “на несанкціонований мітинг у зв’язку з місцевими виборами”.

“Я глибоко занепокоєна масовими арештами демонстрантів і непропорційною реакцією сили з боку поліції, яка намагалася розігнати їх. Свобода слова та свобода зібрань є важливими умовами для демократії. У всіх країнах-членах Ради Європи, та загалом у будь-якому відкритому, демократичному та плюралістичному суспільстві, усі думки, у тому числі критичні щодо влади, повинні висловлюватися вільно”, – заявила Паск’є.

Нагадаємо, 27 липня понад 1300 учасників мітингу на підтримку незалежних кандидатів на виборах до міської думи, яким відмовили в реєстрації, були затримані у Москві.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *