Українці кидають виклик Ілону Маску. У Дніпрі збудують тестовий майданачик Hyperloop

У Дніпрі можуть збудувати тестову трубу для проекту надшвидкісного “вакуумного потягу” Hyperloop, запропонованого американським мільярдером і засновником SpaceX і Tesla Motors Ілоном Маском. Про це повідомив у Дніпрі міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

Українці кидають виклик Ілону Маску. У Дніпрі збудують тестовий майданачик Hyperloop

За його словами, Міністерство інфраструктури за підтримки українських науковців, іноземних і вітчизняних компаній запускає проект транспортних інновацій HypeUA, в рамках якого відбуватиметься розвиток новітніх транспортних технологій в Україні, в першу чергу, швидкісної транспортної системи hyperloop. У  рамках проекту буде розглянуто можливість будівництва тестової труби на базі аерокосмічного кластеру в Дніпрі, навколо якого буде створено інноваційне середовище для розвитку транспортних стартапів.

У цій ініціативі партнерами Міністерства інфраструктури України виступили Національна академія наук України, ДК «Укроборонпром», Octagonal Corporation, ДП «Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова» (ВО Південмаш), ПАТ «Каховський завод електрозварювального устаткування», ТОВ «Інтерпайп Україна», Unit.City,  Агентство розвитку Дніпра, Український інститут майбутнього та “Платформа розвитку інновацій”. Усі вони підписали Меморандум про запуск проекту транспортних інновацій HypeUA.

 

“Ми для себе розробили три стадії втілення проекту. Перша стадія зараз лежить на плечах НАН України та залучених експертів. Ми сподіваємось, що протягом найближчого часу цей проект буде затверджений як пріоритетний, ми отримаємо наукову оцінку, щоб прорахувати всі ризики і весь потенціал та технології, які необхідно застосовувати, а також вплив на регуляторне середовище. Я на 99% впевнений, що наукова оцінка буде позитивною.

Після цього ми перейдемо до другої стадії – тестового майданчика в місті Дніпро. Під це ми хочемо залучити, в першу чергу, венчурні інвестиції. Я не вважаю, що держава буде ефективним чи власником, чи будівничим, чи розробником нового виду транспорту. Це має бути приватна ініціатива.

І, по-третє, після пройденого тестового етапу ми переходимо до промислового виробництва.  Я дуже радий, що Україна буде серед топ-5 держав, які зараз розробляють цей проект, і фактично є єдиною державою, де політика створення нового виду транспорту підтримується урядом і державою офіційно”, – заявив міністр Омелян.

Серед підписантів Меморандуму немає жодної компанії, яка займається втіленням в життя ідеї Ілона Маска про надшвидкісні потяги на аеродинамічній подушці, які літатитуть по сталевих трубах.

Українці кидають виклик Ілону Маску. У Дніпрі збудують тестовий майданачик Hyperloop

Зокрема, це SpaceX Маска, Virgin Hyperloop One і HTT. Ці компанії мають у США власні тестові полігони й активно розробляють безпечні для людей капсули.

Жодного комерційного проекту Hyperloop наразі не збудовано, хоча всі три компанії регулярно оголошують про “домовленості” щодо побудови трас у різних куточках планети.

Зокрема, Virgin Hyperloop One начебто уклала угоду про будівництво “вакуумної залізниці” в індійському штаті Махараштра, HTT підписала контракт із владою іншого індійського штату Андхра-Прадеш і фіналізує угоду з ОАЕ, а SpaceX збирається будувати трасу Вашингтон – Нью-Йорк і має апетити до Каліфорнії.

Українці кидають виклик Ілону Маску. У Дніпрі збудують тестовий майданачик Hyperloop

Можливо, вітчизняні інженери та компанії хочуть потягатися з американцями. Робити гарні та міцні труби у нас справді вміють, та чи є у когось хоч якісь напрацювання капсули для трас – під питанням.

Невідомо також,  хто виступатиме інвестором дніпровського проекту. Різноманітні експерти й економісти оцінюють проектування, розробку, конструювання та випробування нової форми транспорту в $6 млрд.

Нещодавно дослідники з Ukrainian Institute for the Future підрахували, що вартість Hyperloop за маршрутом Київ – Одеса (488,4 км) на даному етапі коштуватиме $3,6 млрд. Щоб проект окупився за 30 років, квиток має коштувати щонайменше 4 384 грн.

Українці кидають виклик Ілону Маску. У Дніпрі збудують тестовий майданачик Hyperloop

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.