Експерти: путін очікував більшого від зустрічі з Сі Цзіньпіном

Сі Цзіньпін під час зустрічі з путіним у москві запропонував більш стримане бачення російсько-китайських відносин, ніж те, якого, ймовірно, прагнув очільник кремля.

До такого висновку прийшли аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).

На думку фахівців, відмова Сі Цзіньпіна від відкритого приєднання Китаю до росії в передбачуваному путіним геополітичному конфлікті із Заходом є помітним відходом від задекларованого Китаєм “партнерства без обмежень” з росією, що передувало початку російського вторгнення в Україну.

Також вони стверджують: риторика Сі свідчить про те, що він не схильний надавати росії повну економічну і політичну підтримку, необхідну рф для подолання невдач в Україні.

путін і Сі Цзіньпін запропонували подібні бачення посилення китайсько-російського економічного партнерства, і, імовірно, вони підпишуть двосторонні торговельно-економічні угоди під час візиту Сі, деякі з яких, ймовірно, будуть спрямовані на полегшення схем ухилення від санкцій.

У звіті зазначається, що Сі Цзіньпін також, ймовірно, запропонує більш конкретну пропозицію щодо врегулювання війни в Україні шляхом переговорів, хоча залишається незрозумілим, що саме передбачатиме його пропозиція, і наскільки сприйнятливою до неї буде реакція кремля.

Перспективи постачання Китаєм військової техніки до росії також залишаються незрозумілими, – додають фахівці.

Нагадаємо, 20 березня лідер Китаю Сі Цзіньпін прилетів до москви для зустрічі з президентом рф путіним. Під час події лідер КНР заявив, що Китай і рф – “добрі сусіди та надійні партнери”, а розвиток відносин двох країн, на його думку, принесе “не лише вигоду”, а й так званий “значний внесок у прогрес усього світу”.

Згодом російські пропагандистські ЗМІ за підсумками першого дня зустрічі очільників Китаю та РФ написали, що Путін “уважно ознайомився” з планом Китаю щодо “врегулювання гострої кризи в Україні”.

Раніше стало відомо, що лідер Китаю Сі Цзіньпін планує провести телефонну розмову з президентом Володимиром Зеленським після поїздки до москви та переговорів з путіним.

У березні Академія військових наук Китаю представила закриту доповідь керівництву в Пекіні, згідно з якою війна в Україні завершиться влітку 2023 року, оскільки і москва, і Київ є близькими до вичерпання економічних можливостей її продовжувати. Напередодні цього Китай закликав “якомога швидше” почати процес мирних переговорів для врегулювання “конфлікту в Україні”, який “виходить з-під контролю”.

Як відомо, Китай, який утримався від голосування в ООН щодо “формули миру”, оприлюднив офіційну версію так званого “мирного плану” щодо завершення російсько-української війни з 12 пунктів. КНР закликає поважати суверенітет усіх країн, однак водночас наполягає на знятті санкцій, запроваджених проти москви за напад на Україну та злочини проти українського народу.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”