Першу українську місію на Місяць здійснить британська компанія Павла Танасюка

Spacebit, британська компанія,  заснована українцем Павлом Танасюк, у співпраці з американськими партнерами здійснить у 2022 році першу українську місію на Місяць.

Як повідомив під час прес-конференції  засновник та генеральний директор компанії Павло Танасюк, у рамках місії на поверхню супутника буде доставлено техніку для проведення наукових досліджень.

“В рамках місії, яка коштуватиме компанії Spacebit та її партнерам з української сторони близько 1,5 мільйона доларів, на супутник буде доставлено техніку для проведення наукових досліджень на поверхні Місяця”, – цитує  Танасюка Укрінформ.

Так, йдеться про камери та радіаційні сенсори, які будуть виготовлені українськими інженерами та протестовані компанією спільно з Конструкторським бюро “Південне”, Науково-виробничим підприємством “Меридіан” ім. Корольова, підприємством Екотест та ТитанЕра.

Танасюк розповів, що така місія дозволить Україні приєднатись до клубу привілейованих країн, які доставили вантаж на супутник. Подібна логістика до цього вдавалась лише трьом державам – США, Китаю та РФ.

Spacebit була заснована в 2014 році. Це приватна британська компанія, яка розробляє технології космічної робототехніки для місячних і планетарних місій, працює над інструментами аналізу космічних даних і роботизованими концепціями дослідження космосу, які включають штучний інтелект і передову мікробототехніку.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *