В Україні заборонили азбест

Міністерство охорони здоров’я своїм наказам №339 “Про затвердження Державних санітарних норм і правил “Про безпеку і захист працівників від шкідливого впливу азбесту та матеріалів і виробів, що містять азбест” від 29.03.2017 заборонило використання азбесту в Україні. Мета наказу – захист здоров’я населення, зниження рівня захворюваності та смертності від хвороб, викликаних впливом азбестовмісного пилу.

За даними ВООЗ, у всьому світі  приблизно 100 тисяч осіб вмирають щорічно від хвороб, викликаних дією азбесту. Ця речовина віднесена до першої, найбільш небезпечної категорії сполук зі списку речовин-канцерогенів, для яких існують достовірні відомості про їхню шкідливість для людини.

Як свідчать наукові дослідження європейських, українських та російських учених, використання азбесту та продукції, в якій він міститься, може стати причиною таких захворювань, як азбестоз, рак легенів, гортані, бронхів, рак яєчників, а також  злоякісна мезотеліома плеври, очеревини, перикарда. У працівників видобувних та переробних підприємств цієї галузі вірогідність виникнення пухлин у декілька разів більша, ніж у переважної більшості населення.

Із розвитком виробництва штучних мінеральних волокон проблема використання азбесту набула не лише медичного, а й економічного характеру. У 1999 році Європейська комісія заборонила використання азбесту та виробів з нього в країнах Європейського Союзу з 1 січня 2005 р.

Основними споживачами азбесту в Україні є азбестоцементна та азбестотехнічна галузі. В Україні на 7 підприємствах виготовляють вироби з використанням хризотилового азбесту. На зазначених підприємствах працюють близько 4 тисяч осіб.

Підприємства, що використовують азбест, імпортують його з Російської Федерації та Казахстану. У 2006 – першій половині 2016 року Україна імпортувала 556 тис. тонн хризотилового азбесту: з Росії – 64,5% (358,8 тис. тонн); Казахстану – 35,5% (197,2 тис. тонн).

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *