Українські вчені винайшли медичний смартгодинник

Українські науковці розробили гаджет у вигляді годинника для вимірювання тиску, ЕКГ. Розробкою зацікавилися фахівці із NASA, бо це зручно для астронавтів. Про це на своїй сторінці у Фейсбуку написала українська вчена Оксана Яблонська

Цей гаджет від української компанії “Planexta” нагадує звичайний годинник, невеликий за розміром і зручний. Його можна швидко надіти на зап’ястя і виміряти тиск. На даний момент поширені методи вимірювання артеріального тиску є ще недосконалими. А цей винахід унікальний тим, що досі в світі не було технології реєстрації електрокардіограми з однієї руки.

Гаджет працює за принципом формули Моенса-Кортевега, яка пов’язує пульсові хвилі з артеріальним тиском. Для того, аби втілити цей винахід в реальність, довелося всім миром збирати кошти. Але вчені це зробили. І їх майже одразу помітили фахівці NASA. Американські вчені детально вивчили девайс і вирішили, що такому браслету місце в космосі, щоб стежити за станом здоров’я астронавтів. Український винахід допомагатиме стежити за тим, щоб усі процеси всередині організму були збалансованими.

Після більш детальних клінічних досліджень гаджет стане доступним і в повсякденному житті. Також українські винахідники стверджують, що будуть адаптувати браслет для того, щоб він став першим медичним смартгодинником.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *