Американські вчені заявили про штучне походження COVID-19

Докази штучного походження коронавірусу існують. Про це йдеться в статті доктора Стівена Куей і професора фізики Каліфорнійського університету в Берклі Річарда Мюллера для The Wall Street Journal. Так, за словами вчених, збудник COVID-19 має генетичний слід, який ніколи не спостерігався у природного коронавірусу.

Теорія про те, що пандемія коронавірусу почалася з витоку з Уханьского інституту вірусології, знову привертає увагу міжнародної спільноти. Президент США Джо Байден попросив національне розвідувальне співтовариство подвоїти зусилля з розслідування даного припущення.

Вчені з США заявляють, що найвагоміша причина на користь гіпотези лабораторного витоку твердо обґрунтована наукою. Зокрема, вони запропонували розглянути генетичний слід SARS-CoV-2, який не спостерігається у природного коронавірусу.

У дослідженнях, пов’язаних з отриманням нових функцій, мікробіолог може значно збільшити летальність коронавіруса, вмонтувавши особливу послідовність в його геном в найкращому місці, говориться в статті. При цьому слідів маніпуляцій не залишається, незважаючи на те, що вони змінюють структуру вірусу, дозволяючи йому легше вводити генетичний матеріал в клітину-жертву. З 1992 року було проведено як мінімум 11 окремих експериментів з додаванням спеціальної послідовності в одне і те ж місце: кінцевим результатом завжди були надактивні віруси.

Експерти виявили у SARS-CoV-2 послідовність геномів в комбінації CGG-CGG, часто використовуваної для посилення заразності і летальності вірусів. Фахівці відзначають, що вона є своєрідним маяком, який дозволяє відстежувати вставку в лабораторії, так як в природі вона зустрічається надзвичайно рідко. У природних коронавірусів SARS або MERS такої послідовності немає, стверджують автори статті.

В якості ще одного доказу вчені наводять велику відмінність в генетичній різноманітності SARS-CoV-2 в порівнянні з вірусами, що викликають SARS і MERS. «Було підтверджено, що обидва вони мають природне походження; віруси швидко еволюціонували у міру поширення серед людей, поки не стали переважати найбільш заразні форми. COVID-19 так не спрацював. Він з’явився у людини вже адаптованим, в гранично агресивній формі. Ніяких серйозних мутацій він не зазнавав протягом декількох місяців, поки першу таку зміну не виявили в Англії», – пишуть Куей і Мюллер.

Вони стверджують, що така рання оптимізація безпрецедентна і передбачає тривалий період адаптації, що передував її публічному розповсюдженню. За словами вчених, науці відомий тільки один спосіб, завдяки якому може бути досягнутий такий результат: моделювання природної еволюції і вирощування вірусу на людських клітинах до досягнення його максимальної ефективності.

«Присутність в CoV-2 послідовності CGG – це переконливий доказ сплайсингу генів. Наукові дані вказують на те, що коронавірус був розроблений в лабораторії», – переконані експерти.

Читайте також:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *