Рахункова палата: сотні мільйонів, виділені на поліпшення охорони здоров’я, лежать без діла

Проект «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» у регіонах за три роки виконано лише на чверть, а понад 72% коштів не використано.

Такого висновку дійшла Рахункова палата за результатами аудиту ефективності використання субвенції місцевим бюджетам на реформування регіональних систем охорони здоров’я.

Ідеться про проект «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», який реалізується протягом 2015–2020 років спільно з Міжнародним банком реконструкції та розвитку. Він насамперед передбачає підвищення якості надання медичних послуг у регіонах – з акцентом на профілактиці серцево-судинних захворювань і раку.

Як зазначається на сайті Рахункової палати, для реалізації проекту на початку 2015 року було залучено майже $215 млн. позики від МБРР.

З цієї суми $189,53 млн. спрямовується на фінансування субпроектів у восьми областях (як субвенція з держбюджету місцевим бюджетам). Проте у 2015–2017 рр. та протягом 9 місяців 2018-го на місця було перераховано лише 1,4 млрд. грн. субвенції (27,9% позики). А передбачені заходи виконано тільки на чверть.

«Понад 72% коштів на субпроекти лишаються невикористаними на рахунку МБРР, а це майже 137 мільйонів доларів. При цьому Україна за рахунок коштів державного бюджету сплатила майже три мільйони доларів як комісію та відсотки за позикою, у тому числі за невикористані кошти», – констатував Андрій Майснер, член Рахункової палати, відповідальний за аудит.

У відомстві з’ясували й таке: «Наявні непоодинокі факти невведення в експлуатацію придбаного медичного обладнання через відсутність приміщень для його розміщення. Водночас оплата супутніх послуг – консультантів, перекладачів, проведення навчань, тренінгів та конференцій – здійснюється без затримок у часі та майже в повному обсязі».

Про виявлені первіркою факти, що містять ознаки кримінальних правопорушень, буде поінформовано Генеральну прокуратуру.

На цю тему також читайте: 

Like

Serg

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *