Пам’ятки історії захищатимуть громадські інспектори

У вересні Українське товариство охорони пам’яток історії та культури (УТОПІК) вручить перші посвідчення своїм громадським інспекторам, які слідкуватимуть за охороною пам’яток історії та культури. Про це «Українському репортеру» повідомила голова товариства, заслужений працівник культури, кандидат історичних наук Марина Бур’янова.

Посвідчення отримають не тільки давні активісти товариства та краєзнавці, а й люди, які мають бажання долучитися до благородної справи – збереження наших архітектурних старожитностей. Майбутні інспектори пройдуть спеціальний навчальний курс. Зокрема, їм прочитають лекції з пам’яткознавства, права, навчать взаємодіяти з патрульною поліцією та прокуратурою.

Створення інституту громадських інспекторів — давня ідея Марини Бур’янової, а сьогодні — ще й справа напрочуд актуальна. Адже в усіх історичних містах країни триває хоч і латентний, але доволі жорсткий конфлікт між громадами міст і хижацьким забудовним бізнесом.

Незаконні забудови безжально знищують велику кількість пам’яток історії та культури. Зокрема, лише в Києві за останнє десятиріччя вони по-варварськи знищили понад 200 будівель, які мали історичне значення та створювали у столиці країни своєрідну, неповторну ауру історичного міста.

В громадських організаціях Києва, Дніпра, Львова та Запоріжжя, де вже підтримали ініціативу товариства, сподіваються, що інститут таких інспекторів допоможе зберегти в наших містах і селах багато місць, пов’язаних з історичною пам’яттю нашого народу.

Ярослав ФАЛЬКО

Фото Кирила ХМІЛЬОВА

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.