Масове отруєння школярів у Черкасах. Медики встановлюють, що викликало “інгаляційну токсичну реакцію”(+відео)

У Черкасах під час урочистої лінійки в школі діти почали втрачати свідомість. Через отруєння невідомою речовиною госпіталізували 51 дитину, 11 перебувають у реанімації. Про це повідомляє в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. 

Разом із прем’єр-міністром Володимиром Гроойсманом вона вилетіла до Черкас розбиратися в ситуації на місці.

Що відбулося на шкільній лінійці розповів у Фейсбуку помічник начальника управління ДСНС у Черкаській області Костянтин Проценко:

“8 травня, о 9:15 до ДСНС від диспетчера Станції швидкої медичної допомоги надійшло повідомлення про госпіталізацію до Черкаської обласної дитячої клінічної лікарні трьох дітей, які стали втрачати свідомість під час шкільної лінійки в ЗОШ №8. Згодом кількість дітей, які почали скаржитися на нудоту та запаморочення, збільшилася до 15-ти…

На 11-ту годину ранку до обласної лікарні було госпіталізовано 42 дитини. Усі потерпілі – учні 2-7 класів Черкаської 8-ї загальноосвітньої школи.
Попередній діагноз  – отруєння невідомою речовиною”.

Діти скаржаться на нудоту, головокружіння і головний біль. Всього на лінійці перебувало 424 учні.

На місце події одразу виїхали всі екстренні служби і керівництво міста.
Експрес-аналізом повітря на наявність сірководню, аміаку, хлору а також горючих газів отруйних речовин виявлено не було.

Фахівці досліджують територію та приміщення школи на наявність небезпечних речовин більш широкого спектру дії, перевіряється рівень радіаційного фону.

Із системи централізованого водопостачання школи та бутильованої питної води взяли проби води для дослідження на вміст небезпечних речовин. Результати очікуються на 16:00.

Рятувальники уточнюють, що станом на 14:00 до лікувальних закладів Черкас госпіталізовано 50 учнів та 2 вчителя. З них 11 дітей перебувають в реанімації (стан середньої важкості), решта в задовільному та легкому стані.

Що наразі трапилось на лінійці – ані правоохоронці, ані медики відповісти не змогли.

В.о. глави МОЗ Супрун лише повідомила, що постраждалі мають ” інгаляційну токсичну реакцію”. Що саме стало її причиною можна буде відповісти лише після отримання результатів аналізів ґрунту, води та повітря. Їх чекають.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман додав, що “відбулося локальне розпилення якоїсь речовини”. Правоохоронці працюють.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *