Коли чекати піку захворювання на коронавірус в Україні

В Україні на 24 березня зафіксовано 84 хворих на Covid-19. Епідемія коронавірусу може затягнутися більш ніж на рік. Пік захворюваності для українців ще попереду.

Піку захворюваності коронавірусом в Україні слід очікувати приблизно через три тижні.

Про це епідеміолог Людмила Мухарська розповіла в інтерв’ю виданню Green Post.

“Приблизно 24-25-го березня ( ред.) ми цілком можемо мати перший спалах захворюваності на коронавірус в Україні. Далі додамо ще приблизно два тижні й можемо очікувати піку захворюваності коронавірусом в Україні”, – розповіла лікар.

Водночас Мухарська наголосила, що єдиним виходом в боротьбі з коронавірусом є максимальна карантинна ізоляція.

“Ніхто не скаже зараз точної кількості хворих на коронавірус, але те, що їх значно більше, не викликає сумніву. Зараз фіксуються люди, які вже хворі та встигли рознести збудник, а їх потрібно знаходити й лікувати ще на початковому етапі інфікування. Українці продовжують масово повертатися з-за кордону. Хворих можна визначити тільки через кілька днів після повернення і то лише після того, як вони звернулися по медичну допомогу. А вірус живе в організмі до 14 днів”, – пояснила вона.

Мухарська також зауважила, що здоровим людям медичні маски не потрібно носити на вулиці.

“Маску слід носити людині, яка хвора, яка активно кашляє, має нежить тощо. Крім того, маску повинні носити люди, які контактують з хворими — медичний персонал або родичі, які доглядають за хворими вдома”, – сказала епідеміолог.

Нагадаємо,станом з 20 березня по всій Україні курсують автомобілі з гучномовцями, які нагадують людям про необхідність дотримання умов карантину.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *