Продається вулкан

Ісландська родина, яка володіє землею, на якій наприкінці березня активізувався вулкан Фаградальсф’ядль, вирішила цю ділянку продати. Тепер це місце може стати популярним місцем для туристів.

Про це пише Bloomberg.

Співвласниця земельної ділянки Анна Тордіс Гудмундсдоттир повідомила, що вже отримала дві пропозиції від потенційних покупців. Вони кажуть, що зацікавлені у розвитку цього місця для туризму.

Тордіс Гудмундсдоттир є однією з 19 спадкоємців, які спільно володіють фермерським господарством Храун — саме там розташований вулкан.

Фахівці прогнозують, що цей вулкан може залишатися активним протягом багатьох років. Після його активізації землевласники працювали з владою, щоб забезпечити доступ до нового популярного туристичного місця. Власники заявляли, що не мають наміру обмежувати пішохідний рух по своїй землі — якщо це не загрожуватиме безпеці людей.

В Ісландії закони дозволяють землевласникам стягувати платню за вхід на свою приватну територію, навіть якщо на ній є визначні природні пам’ятки. Однак прем’єр-міністерка країни Катрін Якобсдоттір повідомила, що хоч держава не планує купувати землю, але новим власникам не дозволять обмежувати доступ громадськості до ділянки.

«Держава вкладає кошти в забезпечення будівництва та доступу, але попередньою умовою є забезпечення доступу громадськості», — сказала Якобсдоттір.

Нагадаємо, виверження вулкана Фаградальсф’ядль розпочалося наприкінці березня. До цього він не був активним протягом 900 років.

У країні є 32 вулканічні системи, які вважаються активними, що є найбільшою кількістю в Європі. У країні відбуваються виверження в середньому кожні п’ять років.

Острівна держава розташована на Серединно-Атлантичному хребті — тріщині на дні океану, що розділяє Євразійську та Північноамериканську тектонічні плити. Зміщення цих плит частково відповідає за інтенсивну вулканічну активність Ісландії.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *