Як Верховна Рада приймала закони про реінтеграцію Донбасу (+відео)

Верховна Рада України у п’ятницю, 6 жовтня, розглядає два президентські законопроекти про “реінтеграцію Донбасу“: №7163 “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях” і №7164 “Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей”.

З самого ранку народні депутати від фракції “Блок Петра Порошенка” захопили парламентську президію та трибуну, щоб недопустити їх блокування фракцією “Об’єднання “Самопоміч” та ВО “Свобода”. Вчора, 5 жовтня, у зв’язку з блокуванням президії засідання парламенту було закрито.

Коли ранкове засідання Верховної Ради відкрилося (зареєструвалися 349 депутатів), і спікер Андрій Парубій почав оголошувати, що ставить на голосування законопроект №7163, народний депутат від “Свободи” Юрій Левченко спробував прорватися до президії. Депутати “БПП” та “Народного фронту” його заблокували, тож він почав кидати речі у Парубія. Зчинилася штовханина.

Перед голосуванням спікер Андрій Парубій заявив, що із законопроекту №7163 “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях” на вимогу “Народного фронту” прибрали згадку про Мінські домовленості.

Парламент 233 голосами “за” підтримав у першому читанні цей законопроект, який визнає Російську Федерацію агресором і має створити нову правову основу для відсічі ворожій агресії на Донбасі, а в перспективі – для відновлення територіальної цілісності України.

Межі тимчасово окупованих територій в Донецькій та Луганській областях визначаються за поданням Генштабу ЗСУ. За державою та громадянами зберігається право власності на окупованих територіях.

У разі запровадження воєнного стану в ОРДЛО та введення воєнної адміністрації, припиняються повноваження обласної, районних і сільських рад на цих територіях.

Після голосування у сесійній залі запалили димову шашку. Нардеп “Андрій Тетерук” схопив її і виніс  у кулуари. Свідки заявляють, що шашку кинув нардеп від “Самопомочі” Семен Семенченко, однак нардеп від “Свободи” Юрій Левченко з трибуни заявив, що це він.

Після цього Верховна Рада 229 голосами підтримала законопроект №7164, яким продовжується ще на один рік дія закону “Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей”.

Він передбачає амністію сепаратистів, які не скоїли тяжких злочинів, та їхню автономію в складі України (свої суди, міліцію, вільне використання російської мови і власні взаємини з РФ), однак лише після виведення до Росії всіх незаконних збройних формувань та збройної техніки.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *