Скандал: Київська область досі не має головного фінансового документа – річного бюджету

Голова Київської обласної держадміністрації Василь Володін повернувся з відпустки 17 січня. І тут – несподіванка: обласна рада не прийняла бюджету області. Чому? Чи вдарило це по зарплатах бюджетників, пільгах, соціальних виплатах? З’ясуємо.

Ми не знаємо, як відпочивалося пану Володіну, але ще 15 грудня 2021 року голова Київської облради Наталія Гунько аргументувала рекомендації депутатського корпусу до проекту бюджету Київщини та обласних програм на 2022 рік, які були напрацьовані протягом двох тижнів і направлені до Київоблдержадміністрації.

«На жаль, поданий проект – не обґрунтований у частині здійснення видатків і включає у себе низку далеко не першочергових заходів на загальну суму 60 мільйонів гривень! Ми рекомендували врахувати наші зауваження і, у тому числі, перенаправити ці кошти на капітальний ремонт та оновлення медичних закладів, закладів освіти, культури і спорту», – сказала Наталія Гунько.

Зверніть увагу: обладміністрація запропонувала низку далеко не першочергових заходів на загальну суму 60 мільйонів гривень. Невже країна стала такою багатою, заможною, що бюджетні кошти можна витрачати на різні витребеньки?

Натомість що пропонує Київська обласна рада? Виділити кошти на оновлення матеріально-технічної бази Київського обласного онкологічного диспансеру, який нещодавно об’єднали із Білоцерківським онкодиспансером; на реконструкцію Центру трансплантації кісткового мозку, яку планували завершити  у 2022 році; на капітальний ремонт і реконструкцію спортивних закладів обласного підпорядкування – ці приміщення збудовані 40-60 років тому і сьгодні знаходяться у жахливому стані та не відповідають протипожежним нормам.

Також облрада рекомендує виключити з проекту бюджету заходи, які можуть реалізувати спроможні громади. Це стосується проведення експертизи схем планування районів області, обслуговування і картографічного відображення Інтегрованої системи відеоспостереження та відеоаналітики, на інші заходи.

“Обласний бюджет має підтримувати громади, щоб допомогти їм стати на ноги і почати забезпечувати себе самостійно. Проте, насамперед, потрібно допомагати малоспроможним громадам – це моя принципова позиція. Натомість, у проекті бюджету кошти на ремонти шкіл, садочків і лікарень отримують громади із кращим фінансовим забезпеченням, необхідно це виправити”, – вважає Наталія Гунько.

Отже, є громади, які “ближче до серця” обладміністрації, а є бідні. Злидарюйте, старцюйте й надалі? Що за дивні підходи до принципу справедливості?

І ось що вражає з інформації Наталії Гунько: виявляється, 19,7 мільйона гривень адміністрація пропонує направити на фінансування візитів делегацій Київщини до іноземних держав, проведення спільних зустрічей, засідань, семінарів і виїзних консультацій! І це у той час, коли спортсмени, у тому числі діти, не можуть поїхати за кордон на змагання.

Таке враження, що адміністрація, якою керує Василь Володін, не бачить, як комунальні тарифи душать простих людей, як страшна інфляція бере за горло. Мільйони гривень хочуть розтринькати на візити і консультації! Це ж треба!

«Розраховую, що представники облдержадміністрації дослухаються до пропозицій депутатів, делегованих до обласної ради мешканцями Київщини, і врахують їх при опрацюванні проекту бюджету. Депутатський корпус готовий терміново зібратися на позачергову сесію і проголосувати за справедливий і раціональний обласний бюджет-2022», – каже голова облради.

Незважаючи на те, що бюджет не було прийнято в обладміністрації зберігали олімпійський спокій. 
Облрада продовжувала бити на сполох. Причиною тому стало те, що облдержадміністація досі не надала облраді проект бюджету з урахуванням усіх необхідних правок. Про це в коментарі для 112ua.tv повідомила заступниця голови Київської обласної ради Тетяна Семенова.
“Так, Київщина й досі не має збалансованого та зваженого обласного бюджету на 2022 рік. Сказати, що обласна рада та депутати занепокоєні чи стурбовані, – це значить нічого не сказати. Обласні заклади спорту, пластовий центр, театр Саксаганського та оркестр, центр допомоги учасникам АТО/ООС та їхнім сім’ям й інші не забезпечені зарплатами. Обласні цільові програми досі без фінансування. Сьогодні 13 січня, і Київська обласна рада донині не отримала проект бюджету від облдержадміністрації з урахуванням правок та зауважень обласних депутатів, на яких ми наполягаємо”, – розповіла Семенова.Семенова говорить, що в запропонованому попередньому проекті бюджету були враховані не всі проблеми обласних закладів. Наприклад, не заплановано жодної копійки на потреби обласного онкодиспансеру, який розташований у Білій Церкві та потребує ремонту, нового обладнання і меблів. А на обласний театр знову передбачено лише 15 млн грн при потребі в майже 30 млн грн.Власне, через це та ще низку зауважень проект бюджету і відправили на доопрацювання в КОДА, проте нового варіанту головного фіндокумента від обласної адміністрації і досі не отримали.

“10 січня Київська обласна рада направила чергового листа до КОДА із проханням терміново надати необхідний пакет документів. Наскільки мені відомо, голова облдержадміністрації Василь Володін наразі перебуває у відпустці, з якої має повернутися 17 січня 2022 року. Тому і нам, і усій Київщині тим часом залишається тільки чекати проект бюджету та проекти обласних цільових і комплексних програм з урахуваннях усіх правок депутатського корпусу обласної ради”, – додала заступниця голови облради.

Отже, 10 січня облрада терміново звернулася до обладміністрації. І лише через тиждень (!) з’явилася публічна відповідь (зрозуміло: голова КОДА Володін був у відпустці).

Цитуємо сайт КОДА:
17 cічня очільник Київської облдержадміністрації Василь Володін заявив, що  ініціював робочу зустріч із керівництвом обласної ради, головами депутатських фракцій і громад області щодо питання прийняття бюджету пристоличного регіону на 2022 рік. Нарада запланована на вівторок, 18 січня о 16:00.
“Бюджет – це основоположний документ, який визначає основні напрямки життєдіяльності та розвитку Київщини. Але минає січень, а бюджет на цей рік ще не прийнято. Страждають прості люди. Так бути не має. Саме тому я ініціював робочу нараду, щоб відкрито обговорити всі питання, дійти консенсусу та нарешті прийняти бюджет області”, – каже Василь Володін.”Страждають прості люди…” А через кого? З чиєї вини?

18 січня  пресслужба Київської ОДА повідомила, що обласна державна адміністрація вчасно підготувала проєкт обласного бюджету на 2022 рік з урахуванням вимог норм Бюджетного і Податкового кодексів України та інших законодавчих актів. Тож наступним кроком для забезпечення нормального функціонування усіх галузей регіону має стати сесія обласної ради, та голосування депутатів за прийняття обласного бюджету. На цьому наголосив голова Київської ОДА Василь Володін.

«Ми підготували проєкт бюджету, який відповідає критеріям збалансованості та реалістичності в умовах негативного впливу карантинних заходів на економіку регіону. В ньому враховано вимоги Бюджетного кодексу України щодо забезпечення в повному обсязі видатків на заробітну плату, інших соціальних виплат та на оплату спожитих енергоносіїв та отриманих комунальних послуг», – зазначив голова ОДА.

Він додав, що у обласних депутатів були зауваження до окремих пунктів бюджету розвитку, тому на 18 січня 2022 року  запрошував керівництво облради, голів фракцій для обговорення подальших дій та якнайшвидшого прийняття бюджету утримання.

«Ми дуже стурбовані позицією обласної ради, адже не мали зауважень до бюджету утримання від депутатських комісій. І він готовий до розгляду на пленарному засіданні. Потрібно якнайшвидше проголосувати за бюджет утримання, адже це зарплати медиків, вчителів, робітників комунальних підприємств. Та одночасно продовжувати роботу над бюджетом розвитку на 2022 рік. Київська облдержадміністрація готова до конструктивного співробітництва та розгляду пропозицій депутатів заради прийняття бюджету області на 2022 рік та розвитку Київщини», – повідомляє Василь Володін.

Запитується: заради кого і в чиїх інтересах має працювати влада? Може, в КОДА забули?

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.