Україна позивається до Росії через порушення морського права

Україна подала до Міжнародного арбітражного суду меморандум про порушення Росією Конвенції ООН з морського права. Президент України Петро Порошенко підписав розпорядження щодо “представництва України при розгляді питання в Міжнародному арбітражному суді про порушення Конвенції ООН з морського права 1982 року”.

Захищати інтереси нашої країни буде заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль.

У документі йдеться, що Росія “порушила суверенні права України” в Чорному і Азовському морях, а також Керченській протоці. Зухвало порушуючи міжнародне право, Російська Федерація викрадає енергетичні та рибні ресурси, які належать Україні і її народу.

За словами Порошенка, економічним інтересам України завдано серйозної шкоди, зокрема, ведеться незаконний видобуток корисних копалин, спричиняються суттєві негативні екологічні, інфраструктурні, транспортні наслідки будівництвом Керченського мосту без дозволу України.

“Україна просить арбітражний суд припинити порушення Російською Федерацією Конвенції ООН з морського права і підтвердити права України в Чорному та Азовському морях і в Керченській протоці, у тому числі й зобов’язати Російську Федерацію поважати суверенні права України в своїх водах, зупинити крадіжку українських ресурсів, а також виплатити компенсацію за завдані збитки », – йдеться на сайті МЗС України.

Президент окремо підкреслив, що «не йдеться про розгляд питання українського суверенітету над Кримом»:

«Це питання тверде, беззастережне, і ніхто його під сумнів не ставить. Мова йде про те, що ми маємо захищати на кожному напрямку економічні інтереси  Української держави,  а також приватних інвесторів, чию власність в Криму було конфісковано».

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *