У російській в’язниці жорстоко били та знущалися над кримськотатарським політв’язнем Серветом Газієвим

У Росії насильно поголили бороду та побили кримського татарина, політв’язня Сервета Газієва. Нещодавно він переніс інсульт, його незаконно утримують у ростовській в’язниці.

61-річного Газієва побили перед його випискою з туберкульозної лікарні. Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

До кримського татарина Сервета Газієва, який незаконно утримується у ФКУ СИЗО-5 ГУФСИН Россії по Ростовськоої області, застосовано фізичне насильство – його повалили на підлогу, завдали ударів по спині, скрутили руки та поголили бороду.
Ганебний вчинок стосовно 61-річного політв’язня стався перед його випискою з міжобласної туберкульозної лікарні в № 19 в Ростові-на-Дону, де Сервет Газієв перебував через погіршення самопочуття на фоні перенесеного мікроінсульту, – написала омбудсмен.
Стан здоров’я кримського татарина викликає серйозне занепокоєння, адже у російському слідчому ізоляторі йому регулярно не надається медична допомога, а тепер у нього ще й болить шия та німіє рука через побиття працівниками тюремної лікарні.
Кричуще ставлення до Сервета Газієва є помстою Кремля за його тверду позицію говорити рідною кримськотатарською мовою у СІЗО та під час судових засідань, а також постійне відстоювання своїх прав.
Такі дії стосовно нашого співгромадянина розцінюю як катування, нелюдське поводження та порушення статті 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

За її словами, політв’язню вчасно не надають медичну допомогу, через що його стан здоров’я погіршується. Окрім того, після побиття працівниками тюремної лікарні в нього болить шия та німіє рука.

Омбудсмен звернулася до уповноваженої з прав людини у РФ Тетяни Москалькової з вимогою негайно забезпечити Газієву необхідну медичну допомогу та сприяти в обранні іншого запобіжного заходу через критичний стан здоров’я.

Денісова також звернулася до представників ООН, Ради Європи та ОБСЄ із закликом зупинити свавілля країни-окупанта та посилити санкції проти Росії.

Нагадаємо, що 28 вересня у Криму окупанти затримали 74-річну матір українського добровольця та громадського активіста Станіслава Краснова.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *