Прем’єр Гройсман ініціює відставку керівника “Укроборонпрому”

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман ініціює відставку генерального директора державного підприємства “Укроборонпром” Романа Романова (на фото третій зліва). Про це голова уряду повідомив на засіданні Кабінету Міністрів 27 грудня.

“Ми нещодавно розглядали питання заборгованості по заробітних платах на Миколаївському судноремонтному заводі. Я дав доручення щодо погашення заборгованості, передусім керівнику «Укроборонпрому». Контрольний термін – 25 грудня. Сьогодні 27 грудня. Заборгованість не погашена. Я підпишу подання і звернуся до Президента… Раджу керівнику «Укроборонпрому» звільнитися. Сказано – не зроблено? До побачення. Шукайте іншу роботу”, – сказав Гройсман.

Нагадаємо, 22 грудня “Укроборонпром” поширив заяву, з якої випливає, що з лютого 2015 року держава припинила відшкодовувати витрати ДП “Миколаївський суднобудівний завод” на утримання ракетного крейсера “Україна”. У результаті борги держави перед заводом і його працівниками досягли 61,1 млн грн.

30 жовтня керівництво “Укроборонпрому” звернулося до секретаря Ради національної оборони та безпеки України Олександра Турчинова за сприянням у вирішенні долі стратегічного підприємства.

Ракетний крейсер “Україна” (спочатку “Адмірал Флоту Лобов” – четвертий корабель проекту 1164 “Атлант”) було спущено на воду 27 років тому. Вже багато років його будівництво “заморожене” на стадії готовності 95%.

Миколаївський суднобудівний завод вже 3-й рік самотужки виконує роботи з утримання крейсера, адже їхнє припинення призведе до руйнування його енергетичних вузлів, елементів обладнання, екологічного забруднення акваторії річок Буг та Інгул.

Від 2009 року Миколаївський суднобудівний завод не збудував жодного нового корабля, здійснюючи лише  ремонти. З квітня 2011 року завод включений до складу “Укроборонпрому”.

Укроборонпром”  створено у грудні 2010 року, до його складу входять 134 підприємства військово-промислового комплексу.

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.