“Ми хочемо, щоб Україна перемогла у війні”, – президент США Байден

У Вашингтоні, в Білому домі 12 грудня відбулися переговори між президентами США та України – Джо Байденом і Володимиром Зеленським.

Під час спільної пресконференції американський лідер заявив, що не відмовиться від підтримки України, оскільки вона є важливою для всього світу. Важливими для нашої країни є його запевнення, що наша країна стане членом НАТО, тільки спочатку треба виграти війну. Президент США підкреслив, що Україна приєднається, коли всі союзники погодяться на це, а також будуть виконані всі умови. Натомість зараз, за його словами, «ми маємо бути певними, що вони (українці – ред.) виграють війну».

“Ми хочемо, щоб Україна перемогла у війні і, як сказано у статуті ООН, захистила свій суверенітет”, – сказав Байден, наголосивши, що перемога України означає не лише повне збереження української державності, а й спроможність стримати можливу агресію у майбутньому.

Байден також оголосив про виділення нового пакету допомоги Україні у сфері безпеки й оборони, передає Укрінформ. Він підписав документ про виділення нашій країні 200 мільйонів доларів.

Під час пресконференції Президент України зазначив, що у США представники як Демократичної, так і Республіканської партій запевнили у твердій підтримці України. За його словами, Україна має “міцну двопартійну політичну підтримку”.

“Певна кількість республіканців не хочуть підтримувати Україну, але, на мою думку, вони не представляють більшість однопартійців”, – наголосив президент США. Він додав: “Світ стежить за нашими діями. Якщо ми зараз зупинимося, то надішлемо страхітливий сигнал агресору та його союзникам й зашкодимо нашій національній безпеці”.

Президент України відкинув можливість територіальних поступок Росії, наголосивши, що йдеться про долі людей.

“Як може Україна просто віддати свої території? Це – абсолютне божевілля. Ми дуже часто згадуємо Бога, і це точно було б не по-християнськи, адже там живуть наші люди, родини, діти, вони – частина українського суспільства”, – заявив Зеленський, відповідаючи на запитання про можливість територіальних поступок заради припинення війни. Він наголосив, що йдеться про людей, “з яких знущаються, яких гвалтують і вбивають”.
Зеленський розповів, що Україна досягла серйозних успіхів на полі бою, в тому числі знищила ядро російського ПВК «Вагнер», добилася переможних позицій у Чорному морі та не зупинятиметься на цьому.

«Наші хлопці знищили 20 тисяч «вагнерівців». Це серйозні терористи, які наводили хаос повсюди… на Африканському континенті, виконували операції в Сирії, в Україні… Тобто ядра цієї терористичної організації вже немає. Це зробила Україна», – зауважив президент.

Зеленський підкреслив, що успіхи на фронті Україні далися непросто, однак вони є серйозними. Зокрема, Україна досягла переможних позицій у Чорному морі, знищивши військові кораблі та відігнавши російський флот до територіальних вод рф.

«Так, дещо вони досі залишаються у Чорному морі біля нашого – тимчасово окупованого – Криму, але ми над цим будемо працювати й далі», – зауважив глава Української держави.

Крім того, Зеленський підкреслив, що Росія після свого масштабного наступу не захопила жодного українського поселення. Натомість Україна звільнила 50% захоплених територій, додав Президент.

Нагадаємо, що Президент України  минулого вівторка він зустрівся з представниками Демократичної і Республіканської партій в обох палатах американського Конгресу, а також з віцепрезиденткою США Камалою Гарріс. Як відомо, республіканська меншість у Сенаті США заблокувала на процедурному голосуванні законопроєкт із додатковим фінансуванням, який містить, зокрема, допомогу Україні й Ізраїлю, пояснивши це відсутністю положень про зміни прикордонної політики. Сенатори-демократи внесли законопроєкт про додаткове фінансування потреб національної безпеки США на загальну суму близько $111 млрд. Він передбачає допомогу Україні, Ізраїлю й Тайваню, а також заходи, спрямовані на захист південного кордону США.

Зазначимо, що у США закінчуються гроші для фінансування військової допомоги Україні. У зв’язку з цим президент Джо Байден запросив у Конгресу понад 100 млрд доларів, до цієї суми входять понад 60 млрд доларів для України.

Фото: Офіс Президента України.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *