Комунальники зняли прапори біля могил полеглих героїв. Що відбувається у місті Дніпро?

Жахливий і кричущий випадок – у місті Дніпро комунальники зняли прапори біля могил полеглих героїв, встановлені активістами на Краснопільському цвинтарі. Йдеться про вісім прапорів батальйону «Донбас» та 21 Державний Стяг.

Інформацію про це журналістам “Радіо “Свобода” підтвердила директорка департаменту соціальної політики міськради Дніпра Юлія Дмитрова.

“За її словами, до Дня Незалежності України ініціативна група без узгодження з міською владою та адміністрацією цвинтаря встановила на кладовищі кілька десятків металевих флагштоків з прапорами.

Встановленим прапорам не могли гарантувати збереження на цвинтарі, адже він – у зоні постійного впливу вітрів, каже чиновниця. Окрім того, на адресу мерії почали надходити скарги.

«У нас є робоча група, ми розробили стратегію впорядкування цвинтаря. Домовились упродовж пів року встановити однотипні пам’ятники на могилах бійців, імена яких були встановлені. Наступний момент – замінити хрести на могилах невстановлених бійців. Ми домовились: встановити єдиний великий флагшток біля пам’ятної стели з Державним прапором України, щоб на державні свята його підіймати, а під час жалобних заходів – приспускати. За цими всіма могилами стежить КП «Ритуальні послуги», адміністрація Краснопільського цвинтаря, яка відповідає за порядок. І приходити й щось там самочинно робити біля чужих могил не можна. Принаймні треба було спитати», – сказала Юлія Дмитрова.

Представниця ініціативної групи, волонтерка батальйону «Донбас» Аліна Смірнова розповіла “Радіо “Свобода”, що у серпні активісти власним коштом встановили на могилах бійців на Краснопільському кладовищі вісім прапорів батальйону «Донбас» та 21 прапор України.

За її словами,  зняття прапорів викликало обурення в ініціаторів проекту й родин загиблих.

«Ми будемо наполягати на тому, щоб принаймні прапори батальйону «Донбас» були повернуті на місце, на кожну могилу. На цьому цвинтарі загалом поховано 11 бійців «Донбасу», родичі на цьому наполягають. Думаю, всі розуміють, що означає прапор батальйону для бійців. Якщо вони не повернуть прапори на місце, ми їх встановимо самі. А ще – документи про це ляжуть на стіл президенту», – обіцяє Смірнова”.

Допис у Фейсбуку пані Галини Пугачової:

На цю жахливу подію також відгукнувся у Фейсбуку відомий ветеран АТО Анатолій Віногродський:

“Продовження історії про наругу над могилами бійців у місті Дніпро. Після критики на адресу адміністрації м. Дніпро і її представниці Дмитрової Юлії… Схаменулася Юлія Дмитрова і почала працювати, та тільки не в тому напрямку (Юлія судомно шукає контакти сімей загиблих, телефонує їм, розказує, що всі волонтери та ветерани проплачені і піаряться перед якимись виборами, а тільки вона гарненька і що всі роки працює для них). Питання: як же вона працює, коли номерів телефонів сімей не має, а пише їм у приватку та ще просить сім’ї дати контакти інших сімей і в закритому чаті “Вірне Серце ” написати, що всі волонтери та бійці проплачені? На заяви родичів загиблих повернути прапори відповідає відмовою, бо над могилами вітер… Поверни чуже майно! Прапори постав на місце. Бо ми не тільки галас у Фейсбуці здіймемо, але й кримінальні провадження ініціюємо…”

Коментарі у Фейсбуку:

 


До теми: Вандалізм на Берковецькому кладовищі: пошкоджено могили полеглих героїв

Фото із Фейсбук-сторінки Галини Пугачової

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *