Колишній керівник Київщини Горган просить викликати “на килим” прокурора області (+аудіо)

Екс-голова Київської облдержадміністрації, депутат облради Олександр Горган виступив на сесії ради з пропозицією  заслухати доповідь прокурора області Максима Киричука щодо результатів боротьби з корупцією.

Йдеться про розкрадання бюджетних коштів під час ремонту та будівництва низки об’єктів. Звертаючись до депутатів, Горган розповів, що два роки тому разом з тодішнім обласним прокурором Дмитром Чібісовим (нині – прокурор Черкаської області) побували з інспекційними метою на деяких будмайданчиках, зокрема в Броварах, Березані. «Усюди – суцільна корупція і крадіжки», – стверджує Горган. За його словами, на відновленні броварського парку вкрадено 16 мільйонів, на ремонті березанської школи – 8 мільйонів. Було розпочато низку кримінальних проваджень. Однак до відповідальності нікого не притягнуто.

“Український репортер” два роки тому розповідав про ситуацію з броварським парком. Ми писали, що у Броварах та Березані працювали оперативні групи правоохоронців.  Справа – на мільйони гривень. Цитували також обласну прокуратуру:

“Одному з підрядників в місті Березань виділено з бюджетних коштів майже 3 мільйони гривень на проведення капітального ремонту Березанської ЗОШ №1. По актах виконаних робіт ремонт закінчився ще в грудні минулого року, проте значний обсяг запланованих робіт і досі не завершений. Зважаючи на виявлені порушення, прокурор Київської області Дмитро Чібісов викликав слідчо-оперативну групу та керівництво Бориспільської місцевої прокуратури для проведення невідкладних слідчих дій…”

Аналогічна ситуація склалася в Броварах під час реконструкції парку «Перемога». На капітальний ремонт парку з бюджету перераховано майже 15 мільйонів гривень. На папері реконструкція парку завершена ще у 2016 році, проте асфальтування доріжок, їх освітлення, встановлення лавочок, а також інші роботи лишилися лише у проекті. Правоохоронні органи на місці зафіксували виявлені порушення, про що внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань”.

“…Змови, зв’язки буде викрито і знищено всю корупційну вертикаль в рамках законодавства України, тому час та кошти, які вони витрачають на свої «схеми», краще скерувати у законне русло, а саме на виконання якісних робіт для потреб суспільства”, – обіцяла тоді облпрокуратура.

Минуло два роки. Де ж обіцяне викриття “змови, зв’язків”? Лише пустослів’я? Утім давайте подивимося, скажімо, на броварську історію, під таким кутом зору. Кореспондентка “Українського репортера” у той період спілкувалася з Броварським міським головою Ігорем Сапожком. Ігор Васильович підтвердив слова своїх підлеглих про те, що замовником ремонтних робіт у парку “Перемога” була облдержадміністрація, що вона оголошувала тендер, що відповідні служби КОДА уклали договори із генпідрядником, а про підписані акти виконаних робіт у Броварах дізналися випадково.

Отож і хочеться запитати пана Горгана, який сьогодні так полум’яно викриває корупціонерів – хіба чиновники КОДА не повинні були контролювати витрачання бюджетних коштів під час робіт у парку “Перемога”? Невже підписання актів виконаних робіт було поза сферою контролю КОДА? Є і таке питання: чому пан Горган, перебуваючи на посаді керівника області, не інформував суспільство про затягування слідства? Чи задіяв він усі, передбачені законодавством, механізми реагування на ось таку волокиту в розслідуванні? Чи інформував  президента, генерального прокурора, главу МВС?

Сьогодні Горган не при владі, тому так легко критикувати з трибуни про суцільне розкрадання. Нагадаємо також, що 22 червня 2017 року облрада затвердила 49 обласних програм, на фінансування яких за рахунок коштів облбюджету передбачено 1,6 мільярда гривень. Після успішного голосування слово узяв голова КОДА Олександр Горган. Він палко говорив з трибуни про “неймовірний поштовх у розвитку області”, про “синхронне і збалансоване” голосування, про “доленосні рішення”… Наголосив, що “з дуже обґрунтованим оптимізмом дивиться” у майбутнє. А насамкінець сказав: “Ми зможемо показати усій Україні, що таке жити по-новому”…

Олександр Горган балотувався по мажоритарному округу №93 (Київщина) на цьогорічних дострокових виборах до парламенту. Посів 11 місце з 18 кандидатів (2,4%).

На фото: Олександр Горган (другий ліворуч) в сесійній залі облради.

Фото “Українського репортера”

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *