Історичне засідання в парламенті. Депутати будуть голосувати за курс на ЄС і НАТО (+відео)

Сьогодні в парламенті – вирішальне голосування. Верховна Рада планує розглянути законопроект “Про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору)”.

Президентський законопроект 9037 винесено для голосування у другому читанні. Документ було ухвалено у першому читанні 22 листопада 2018 року після отримання позитивного висновку Конституційного Суду.

О 10-й ранку у парламентській залі зареєструвалися 373 депутати. Для ухвалення постанов про зміни до Конституції потрібно 300 голосів. Спікер Андрій Парубій повідомив, що засідання розпочненться о 10.30, оскільки дві парламентські фракції попросили зробити перерву на півгодини для консультацій.

Виступ Петра Порошенка 7 лютого на засіданні парламенту

Як раніше заявив голова Верховної Ради України, “одним з головних завдань для держави є «забезпечення незворотності курсу України до членства в НАТО та Європейському Союзі».

«Саме наша найтісніша співпраця, запровадження всіх стандартів Альянсу, досягнення повної сумісності, та наступне набуття членства в НАТО та ЄС є надійною запорукою територіальної цілісності та суверенітету України, нашої безпеки та нашого майбутнього. Сподіваюсь, що увесь зал одностайно підтримає це рішення. 300 голосів – це великий виклик. Але під час цього голосування ми маємо забути про політичні протистояння, і кожен український патріот, і той, хто дбає про безпеку держави, має взяти участь у голосуванні».

На фото: Київ. Майдан, 2014 рік.
Фото Леоніда ФРОСЕВИЧА

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *