Балаклія: пожежу ліквідували, йде розмінування, люди повертаються

Пожежу на складах боєприпасів у Балаклії на Харківщині повністю ліквідували. Про це заявив заступник міністра оборони України Ігор Павловський.  Сапери почали розмінування прилеглих територій.

Зранку військові провели авіаційну розвідку, щоб з’ясувати, де саме триває пожежа, і яка її інтенсивність. З дрона видно, що снаряди продовжують вибухати на території складів, а осколки розлітаються навкруги.

Водночас військові відзначали, що інтенсивність детонування йде на спад: станом на 17-00 в середньому фіксувалося 1-2 вибухи на годину.

Сапери почали розміновувати території, прилеглі до майданчиків зі снарядами, з допомогою пожежних танків. До Балаклії доставили 6 таких агрегатів.

Сапери та працівники ДСНС розділили Балаклію на сектори та шукають вибухонебезпечні предмети. Найбільш “забрудненою” є територія навколо арсеналу, зокрема мікрорайон Нафтовик. Земля біля складів всіяна залишками снарядів. Їх вивозять та знешкоджують.

Вчора влада евакуювала 20 тисяч жителів Балаклії, селищ Вербівка і Яковенкове. Хоча залишені домівки охороняють від мародерів 600 правоохоронців і 100 військових, люди почали повертатися у свої домівки. До 10-кілометрової зони безпеки через блок-пости пускають лише за паспортами.

Люди повідомляють що деякі будинки зруйновані снарядами або згоріли. У багатьох не залишилось цілих вікон.

Балаклію і найближчі селища відключили від газо- й електропостачання, це зачепило 15 тис. людей. Коли дадуть газ і струм – поки не відомо.

Зберігається заборона на використання повітряного простору в радіусі 40 км від складів. Потяги йдуть в обхід станції Балаклія, обмежено рух автомобільного транспорту.

Станом на цей час внаслідок вибуху снарядів одна жінка загинула (її тіло знайшли під уламками зруйнованого будинку), ще дві отримали осколкові поранення.

Як повідомляв “Український репортер” вчора, основною версією причини пожежі на 65-му арсеналі є ворожа диверсія. На ньому зберігалося 138 тис тонн снарядів. Площа арсеналу — 368 гектарів.

Більше про історію катастроф на арсеналах України читайте тут

Історія катастроф: коли, як і чому вибухали боєприпаси на складах України

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *