У Музеї Ханенків можуть зіпсуватися експонати через відсутність опалення

У Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків через відсутність опалення у виставкових залах і запасниках можуть зіпсуватися експонати. Про це попереджає заступниця генерального директора з наукової роботи Олена Живкова.

Музей Ханенків

“Це психрометр у фонді живопису Музею Ханенків – вчора. Сьогодні вже 8,5 (поки ще тепла). За всіма світовими стандартами має бути 18-19 +/-2 градуси, а вологість 50% +/-2%. Місто Київ вирішило не опалювати свої комунальні будівлі. Ага, розумію, чиновники – так їм і треба! Нехай, гади, мерзнуть, музейники – теж (знаємо їх!) – нехай тремтять, а з ними і лікарі, актори, музиканти і глядачі, і всі інші, кого не шкода. Гаразд. Але картини (14-19 століття!), але поліхромна скульптура! Але ікони і всі інші експонати колекцій – з ними як?

КАРТИНИ ПРОСТО пропадуть. Можу розповісти, як це буде. Температура в фондах ніколи ще (а я працюю в музеї 35 років) не падала так низько (разом з авторитетом київської влади). Нехай не завтра, але ближче до грудня, тепло все ж включать, і тоді старе дерево і старі полотна почнуть швидко зсихатися. Ікони та живопис на дошках цей процес просто порве, а фарба, стиснувшись на полотнах, лусне, підніметься дахами, згорнеться трубочками і осиплеться.

Якби в музеї щось не дай бог вкрали, то всі медіа вже обірвали б телефони і не сходили з порога. А поки в наших нещасних фондах повільно мруть шедеври, їхня тиха, не на показ, смерть нікого не хвилює”, – написала музейниця.

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.