Крути. Фільм, на який українці чекали 100 років (+фото)

Розпочалися зйомки історичної драми “Крути 1918. Захист”. На знімальному майданчику побував «Український репортер»

У перший день творча група кінокартини знімала епізоди мирного життя в Національному парку Межигір’я.

“Це символічно, що ми в Межигір’ї знімаємо фільм про незалежність нашої країни”, – ділиться своїми думками виконавчий продюсер фільму Тарас Босак. – Українці очікували на цей фільм 100 років. І події, про які розповідає наш фільм, дуже перегукуються із сучасністю: шпигунські історії, протистояння в країні, молоді люди, які нині захищають Батьківщину на сході України і віддають за неї свої життя. Ми розмірковуємо над тим, що будуть розповідати про події Майдану через 100 років? І тема про Крути видається нам дуже актуальною сьогодні».

На його думку, найскладнішим є реконструкція правдивих історичних подій під Крутами у далекому 1918 році, адже і сьогодні є різні точки зору щодо того, як саме ці драматичні події відбувалися.

«Ми брали до уваги тільки матеріали, написані учасниками бою. Сценарій побудовано на мемуарах Аверкія Гончаренка, командира бою під Крутами. Він був героєм Першої світової війни, українським козаком, єдиним професійним військовим серед цивільних студентів, якому довірили командувати боєм. Помер Гончаренко 1987 року у Штатах. В нашому фільмі про свого прадіда розповідає ніби його правнук, який приїхав в Україну з Америки», – говорить автор сценарію Костянтин Коновалов.

В основі сюжету – історія про батька, генерала контррозвідки і двох його синів, яка нагадує твір «Тарас Бульба». Один зраджує Батьківщину, а другий – ні. Історичні події розкриваються через колоритні характери персонажів фільму, їх переживання.

Серед історичних осіб на екрані глядачі побачать першого президента Михайла Грушевського, головного отамана військ УНР Симона Петлюру, командира українців під час бою під Крутами Аверкія Гончаренка.

«Ми побачимо Петлюру як людину, яка має прийняти непрості рішення – або втратити Крути і життя людей, або втратити весь Київ. Йому треба було прийняти це рішення – і він це зробив», – зауважує автор сценарію.

Роль Симона Петлюри зіграє Дмитро Ступка, який, на думку режисера Дмитра Шапарєва, дуже схожий на свого героя.
Готуючись до цієї відповідальної ролі, Дмитро переглядає документальні фільми про Петлюру, щоб бачити, як він поводився, яка в нього була хода, рухи.

«Мені накладатимуть грим – силіконові повіки, і трохи робитимуть мене підстаркуватим, бо мені 31, а йому було 38. Для цієї ролі нині відпускаю волосся, адже мені робитимуть укладку з проділом, як у Петлюри, – зізнається актор.

А виконавиця головної ролі Надія Коверська вважає, що багато в чому схожа на свою героїню.
«Якби я жила сто років тому, я б стояла на Софійській площі і підтримувала свою країну точно так, як моя героїня», – впевнена молода актриса.

За словами режисера стрічки Олексія Шапарєва, кастинг акторів був тривалий. У підсумку на зйомки історичної кінострічки запросили майстрів сцени з багатьох українських театрів. Серед них гратимуть відомі актори: Остап Ступка, Римма Зюбіна, Влад Нікітюк та інші.

Сторіччя бою під Крутами, яке відзначатиметься в січні 2018 року, не єдина причина, чому фільм знімають саме зараз. За колишнього режиму влада не хотіла фінансувати стрічку.

Бюджет фільму складає 2 мільйони доларів. Держкіно покриває половину цього кошторису. У фінансуванні другої частини беруть участь також польські компанії, які розуміють, що українське історичне кіно може продаватися за кордон. Автори фільму сподіваються, що прем’єра фільму відбудеться у серпні-вересні наступного року.

Марина ХОВРАХ

Фото Олексія ІВАНОВА

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *