В Україні тишком-нишком підняли тарифи на електроенергію майже на 50 відсотків

Тарифи на електроенергію 2020 в Україні на цих вихідних рвонули майже на вполовину: ціна на електроенергію для промисловості підскочила на 46% – до 1297 грн. за МВт-година.

“Промисловість отримала черговий “подарунок” від уряду і НКРЭКУ – ціна електроенергії в ці вихідні зросла на 46% у порівнянні з минулими вихідними. На це вплинули два основні фактори – зупинка атомних блоків та трикратне підвищення максимальної ціни, за якою “зелена” електроенергія продається на енергоринку”, – повідомив заступник голови парламентського комітету з економічного розвитку Дмитро Кисилевський на своїй сторінці у Фейсбуку.

Кисилевський прогнозує, що “там, де виробників не добив коронавірус, доб’є уряд і регулятор. Промислові підприємства будуть скорочувати обсяги виробництва і людей”.

Нагадаємо, наприкінці квітня повідомлялося, що Енергоатом зупинить частину своєї потужності через зелену і теплову генерацію. Обмеження стосуються 10 енергоблоків.

Директор енергетичних програм Центру світової економіки і міжнародних відносин НАН України, експерт з питань енергетики Валентин Землянський у коментарі для Главреда пояснив, що у зв’язку з тим, що у нас збільшилися обсяги потужностей зеленої енергетики, які мають преференції на ринку, атомна генерація змушена частково скорочувати свої потужності.

“Природно, що такий перекіс призведе до зростання вартості електроенергії, так як зелена генерація найдорожча. І перед промисловістю, в першу чергу, стане питання про те, у скільки це обійдеться…

Але саму ситуацію необхідно коригувати, тому що за тарифами для промисловості поповзуть вгору і тарифи для населення.

І нас, схоже, починають до цього готувати, і тому вводять обмеження на споживання електроенергії, де, як і свого часу, з газом, починають шукати багатих”, – зазначив він.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *