Уряд затвердив порядок ввезення та вивезення товарів із зони АТО (доповнено)

Кабінет міністрів України затвердив порядок ввезення та вивезення товарів із зони проведення антитерористичної операції. Відповідне рішення ухвалили на засіданні уряду 1 березня.

“Суб’єктам господарювання забороняється переміщувати на тимчасово неконтрольовану територію та з неконтрольованої території товари за винятком харчових продуктів та ліків виключно у складі гуманітарних вантажів, товарів та продукції, що забезпечують функціонування та обслуговування або є необхідними у виробничому процесі металургійної, гірничо-збагачувальної вугледобувної та енергетичної галузі, об’єктів критичної інфраструктури”, – повідомив керівник Центру спецоперацій із боротьби з тероризмом СБУ Геннадій Кузнецов.

Визначено мінімальний перелік необхідних компонентів і матеріалів, які мають використовуватися для гірничо-металургійного комплексу та енергетики країни.

“Це той необхідний критичний мінімум, який потрібен для того, щоб в українських оселях було тепло, світло, і не тільки в оселях, а й лікарнях, школах, на підприємствах, щоб наш гірничо-металургійний комплекс працював на економіку України і усі підприємства, які працюють у цьому комплексі, були зареєстровані тільки в Україні і сплачували податки за законодавством України”, – зазначив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Водночас перелік товарів, які дозволено ввозити на тимчасово окуповані території Донбасу визначать окремим наказом. Про це повідомив міністр окупованих територій Вадим Черниш.

“Перелік товарів буде затверджено окремим наказом. Це доручили нашому міністерству і Міністерству економіки, але там є посилання, що такі пропозиції будуть отримані від центральних органів виконавчої влади”, – сказав Черниш.

Передбачається встановлення контрольних пунктів, які будуть протидіяти незаконному переміщенню товарів через лінію зіткнення. Контролювати процес будуть профільні міністерства та служби: АТЦ, МВС, СБУ, Міністерство оборони, Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, адміністрації Державної прикордонної служби, Національної поліції, ДФС.

“Нам потрібно побудувати ефективний контроль за переміщенням товарів, і цей контроль має бути із залученням громадськості, волонтерського руху, щоб ми отримали максимальну прозорість у цьому процесі”, – наголосив Гройсман.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *