Розпочалася націоналізація “Сенс Банку”

В Україні розпочалася націоналізація “Сенс Банку” (колишній “Альфа-банк”) – за спеціальною процедурою для банків підсанкційних власників. Банк є системно важливим, а тому закрити його не можуть. Кошти клієнтів залишаться у безпеці.

Відповідне рішення прийняв Кабінет міністрів України на засіданні 21 липня, повідомив нардеп Ярослав Железняк. Уряд схвалив пропозицію Національного банку (НБУ) щодо втручання держави у процес виведення системного банку з ринку. Саме перехід у власність держави дозволить не закривати “Сенс” та захистити вкладників.

Загалом пропозиція передати “Сенс Банк” державі стала можливою після ухвалення законопроекту № 9107-1, який дозволяє націоналізувати системні банки підсанкціонованих власників. При цьому передача на користь держави відбувається за 1 гривню, а підсанкційний власник банку Михайло Фрідман отримає компенсацію лише тоді, коли Росія відшкодує Україні завдані внаслідок агресивної війни збитки, пише “Обозреватель”.

“З 21 липня у банку вже працює тимчасова адміністрація Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО). При цьому послуги “Сенсу” для фізичних осіб надаються у звичайному режимі. Також без обмежень приймаються платежі юридичних осіб.

Як попереджали в НБУ, після ухвалення рішення Кабміном тимчасова адміністрація працюватиме не більше двох днів. У банку будуть проведені технічні процедури та прийняті кадрові рішення, а після цього “Сенс” повноцінно перетворитися з приватного на державний банк – під управлінням Міністерства фінансів.

Новим головою Сенс Банку після націоналізації може стати Дмитро Кузьмін. Відомо, що його дружина працює у банківському нагляді, а сам він протягом кількох місяців очолював Універсал Банк у 2016-му. “Ніякого відкритого конкурсу не було, не зрозуміло, за якими критеріями його обирали. Востаннє він працював у банківській сфері ще у 2016-му. Як керівник він ні риба ні м’ясо”, – розповіли співрозмовники OBOZREVATEL.

Свої кошти в “Сенс Банку” розмістили 2,9 млн клієнтів”.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *