Приватбанк: тепер на купі мільярдів сидить держава

Сьогодні про Приватбанк говорять навіть ті, у кого на рахунку немає ані гривні. Грандіозна фінансова “скарбничка” кардинально змінює власника

Отже, що чуємо з офіційних джерел?

8 грудня 2016 року Уряд ухвалив рішення про входження держави до капіталу ПАТ «Приватбанк», повідомляє веб-портал Кабміну.

Відтак 100 відсотків акцій банку буде належати державі в особі Міністерства фінансів.

Чому влада пішла на цей крок? Щоб гарантувати клієнтам банку захист розміщених у ньому коштів та заощаджень, уникнути системних ризиків для банківського сектору, заради збереження фінансової стабільності у країні.

Ще аргумент урядовців: необхідно захистити понад 20 мільйонів громадян, які зберігають кошти в цьому банку та користуються його сервісами. Усі вони матимуть повний доступ до своїх рахунків.

Невже банк “тріщав по швах”, що його потрібно було рятувати?

“Держава була змушена взяти на себе відповідальність за подальшу долю Приватбанку та його клієнтів, не допустити поглиблення його проблем. На жаль, проблеми у банку накопичувалися вже багато років та посилилися останнім часом. Основною їх причиною стала невиважена кредитна політика банку, що призвела до втрати банком капіталу”, – стверджують урядовці.

“В ситуації, що склалася, влада ухвалила єдино правильне рятівне рішення – зберегти ваші гроші та примножити їх в успішному банку”, – заявив глава держави.

Сьогодні загальна потреба Приватбанку в капіталі становить 148 мільярдів гривень.

Національний банк України відніс банк до категорії неплатоспроможних. Відтак регулятор звернувся до Уряду з пропозицією передати цей системно важливий банк у державну власність.

Також акціонери надіслали лист до Кабінету Міністрів України з проханням про входження держави у капітал ПАТ «Приватбанк». Цим листом акціонери зобов’язались реструктурувати кредити, надані банком юридичним особам, з урахуванням вимог Національного банку до 1 липня 2017 року.

“Уряд виділяє кошти, які стабілізують банк – для цього у бюджеті передбачені необхідні кошти”, – говорить міністр фінансів Олександр Данилюк.

Ситуація під контролем, адже банком уже управляє держава. Він здійснює операції у звичайному режимі. Колишнє керівництво банку погодилося сприяти роботі антикризової команди, запевнюють в Кабміні.

До речі, міністр фінансів Данилюк заявив про намір влади згодом продати націоналізований Приватбанк.

“Після переходу цього банку в державну власність доля державних банків у банківському секторі є досить значною. У планах держави – не бути власником такої великої частки на банківському секторі”, – вважає Данилюк.

КОМЕНТАРІ СОЦМЕРЕЖ

Валентина Симкович:

“Гарного “миколайчика” підклали – офіційне підтвердження націоналізації Привату. І цілий ранок з цією новиною по 5-му пре інфа про безстижий благодійний депозит в одному із банків. Безстидний, бо рекламується благодійність банку, а насправді на благодійність піде 1 відсоток з доходу громадянина, який покладе гроші на благдепозит… Скільки дияволів криється в українських деталях?”

Леся Голод:

“Міністр фінансів Данилюк сьогодні ощасливив всіх вкладників. Він сказав, що 20 (!) вкладників отримали свої гроші. Не знаю, плакати чи істерично сміятися…”

“Роман Бані:

“Було б логічно, аби націоналізували спочатку московські банки та бізнес… А вже потім… Просто вкладами фізичних осіб бажають заткнути діри в бюджеті”.

Алла Шлапак:

“Націоналізація Приватбанку – тема сьогоднішнього дня. Подарунок до свята? Кому? Одразу скажу, що з оздоровленням фінансової системи країни і стабілізацією в банківській сфері, цей факт немає нічого спільного… Сьогодні треба бути уважними. Сюрприз нас усіх чекає в іншому, просто відволікають увагу Приватом. А де він буде цей сюрприз – невідомо. Але боюсь, що результатом цього сюрпризу буде здивована більша кількість людей, ніж націоналізацією. Здогадки є – на цьому тижні голосують бюджет країни…”

Oleg Lazarenko:

“148 ярдів боргу по кредитах, що видано структурам акціонерів банку… Хто повертати буде?”

Ivan Ivanov:

“Национализация товарищи! Заводы – рабочим, землю – крестьянам!”

Маруся Звіробій:

“ Зараз розміщують жорсткий фейк – відео, яке (стопудово!) максимально відверне увагу від ситуації на фронті. Взагалі “замєси” на фронті та їхнє загострення інколи дивним чином прикривають соціальні вибухи в тилу. Приватбанк? Чи що в нас тут знову? Націоналізований Приват почне лажати, як і всі держструктури, всі залишаться без грошей, але це будуть дрібниці на тлі воєнного загострення чи навіть… наступу?…”

Вахтанг Кіпіані:

“Створював “Приват” екс-перший секретар Дніпропетровського обкому комсомолу, екс-комуніст Тігіпко. Тепер “Приват” очолюватиме екс-перший секретар Львівського обкому комсомолу, екс-комуніст Шлапак. 25 років історичної правди як вона є…”

Підготував Леонід БОРИСЕНКО

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *